MyPhone Hammer Energy LTE 18×9: mobil či kladivo [recenze]

Reklama

Hledáte spolehlivý mobil pro sportovní aktivity nebo náročné pracovní prostředí plné prachu? Nový myPhone Hammer odolá vodě i nárazům a jeho konstrukce splňuje i podmínky testů Ministerstva obrany USA.

MyPhone Hammer Energy LTE 18×9 je odolný telefon, který se prodává buď v kompletně černém provedení nebo v námi testované černo-oranžové kombinaci. Hranaté tvary mobilu napovídají, že bude řádně obrněný, aby přežil nešetrné zacházení a je tomu tak. Konstrukce krome krytí IP68 (ponoření do vody a prachu) přežije nízký tlak ve vyšší nadmořské výšce, vlhké a kyselé prostředí, sluneční záření. Hravě tak plní armádní normu USA označenou jako MIL-STD-810G.

Obrněný stroj

Novinka z distribuce společnosti C.P.A. Czech se kromě pogumované konstrukce může pyšnit hliníkovými panely na zádech, které ozvláštňují design. Přední strana dostala stylový oranžový rámeček. Ten vyčnívá nad povrch a tak mobil při otočení neleží hned na ochranném skle Gorila Glass 3 na displeji. Displej narostl na 5,7palců a nabízí běžné rozlišení 720p, nechybí automatická regulace jasu. Podané barvy vyhovují pro každodenní používání, na přímém slunci je lepší si displej zastínit druhou rukou. Reakce na doteky jsou bez problémů, na skle se jen minimálně usazují otisky prstů. Nad displejem poblikává informační LED, rovněž tu poslouží selfie kamera a pochválím kvalitu sluchátka při hovorech.

Jelikož jde o obrněný mobil, počítejte s hmotností přibližně 250 g. Pro pohodlnější držení jsou boky decentě zahloubeny, aby mobil z ruky nevypadl. A na těchto místech se zabydlela tlačítka a také slot microSD. Vlevo prsty najdou ovládání hlasitosti a jedno programovatelné tlačítko. Můžete mu přiřadit funkci třeba spuštění oblíbené aplikace, např. FM rádia. Napravo gumová krytka schovala slot microSD a SIM karty, pod ním je pak zámek mobilu. Tlačítka se tisknou bez potíží, potichu cvakají. Zatímco na horní hraně není vůbec nic zajímavého, dole se pod další menší krytkou schoval USB-C pro dobíjení, výrobce tak sáhl po modernější verzi proti staršímu microUSB. Baterie s kapacitou 5 000 mAh nabízí výdrž několik dní v pohotovosti, v praxi s častým využitím datových přenosů není problém vydržet dva a více dní bez nabíjení.

Záda mobilu neskrývají označení telefonu včetně nápisu Waterproof, za zmínku stojí výstup hlasitého reproduktoru pod mřížkou. Výrobce nezapomněl ani na čtečku otisků prstů pro zabezpečení, v nastavení lze uložit i více otisků, pokud nepoužíváte jen jeden. Pro práci systému Android 8.1., který je tu ve své čisté variantě, pracuje 4jádrový procesor a 3 GB RAM. Telefon sice není vyložený rychlík, ale ani nijak zpomalený. Bez potíží načítá knihovnu fotek a videí, spouští aplikace, přepíná mezi nimi apod.

Bez zbytečností

Základní výbava aplikací Googlu není doplněna zbytečným balastem, potěší určitě možnost poslechu FM rádia, je ale nutné zapojit sluchátka. V nastavení najdete možnost změnit pořadí ikon ovládacích tlačítek na displeji, hodit se může změna typu blikání informační LED (jen události, jen nabíjení apod.), v menu najdete možnost sdílení displeje do externích zařízení. Pro data uživatele je připraveno 32 GB, z nichž si systém po start umobilu vzal 9 GB. Zbytek tak čeká na aplikace z obchodu Google Play, něco zaberou multimédia.

Fotí se 13Mpx snímačem Sony, který podává sympatický výkon, podívejte se do galerie. Plusem je určitě dobré osvětlení, baervy barvy na snímcích odpovídají realitě, v pořádku je zaostření na celé ploše a jen někdy se objeví příliš světlá místa. Výkonný LED blesk rovněž poslouží jako spolehlivá svítilna v nouzi. Rovněž video ve kvalitě 1080p není vůbec špatné, spíše naopak, uživatelé Hammeru budou spokojeni.

Závěr

MyPhone Hammer je zajímavý odolný telefon, který potěší designem, certifikovanou odolností, výdrží i povedeným fotoaparátem.

 

Fotogalerie MyPhone Hammer Energy LTE 18×9

Video 1080p MyPhone Hammer Energy LTE 18×9

Reklama