MyPhone Maestro: zlatý kov za pár stovek [recenze]

Reklama

Toužíte po mobilu s klasickou tlačítkovou klávesnicí? A nechcete za něj dát víc než pár stokorun? Pak je myPhone ideální variantou, pro volání a posílání SMS je dostačující.

 

Levný telefon myPhone Maestro můžete koupit za nějakých 700 Kč hned ve třech barvách – stříbrné, černé a atraktivní zlaté. Telefon se bude líbit méně náročným majitelům, kteří jednoduše neumí nebo nechtějí využívat výhod chytrých smartphonů s operačními systémy a dotykovým ovládáním.

Výrobce do těla mobilu vložil kovový rám, na který naléhají plastové díly, v našem případě ve zlatém provedení. Telefon s „kapesní“ velikostí 58 × 138 × 9 mm je příjemně lehký jen 118 g, s matným povrchem a konstrukcí, která se nijak nekroutí a neprohýbá, jak je pevná.

Bleskové reakce

Vepředu zaujme téměř čtvercový barevný TFT displej s velikostí 2,8 palců, který zabírá snad polovinu strany mobilu. Pod se naskládala tlačítka klávesnice v čele se 4směrovou klávesou s potvrzovacím středem. K velikosti tlačítek a pohodlí ovládání nemám připomínek, taková tlačítka se jednoduše tisknou samy, a to s tichým cvaknutím a jistým chodem. Na sílu podsvícení bílým světlem se můžete spolehnout, není příliš silní, ale ve tmě hodně pomůže.

Kromě alfanumerických tlačítek se znaky a čísly se pro ovládání prostředí mobilu hodí dvojice kontextových kláves pod displejem. Ty aktivují nabídky v rozích displeje. Sluchátková tlačítka pod nimi pak řídí telefonování. Vícesměrové tlačítko zase umožňuje využít zkratek k oblíbeným funkcím (zahájení psaní SMS, budík apod.). Rychlost odezvy telefonu je blesková, telefon vždy hned reaguje a provádí to, co potřebujete. Potěší dobrá hlasitost sluchátka nad displejem, dá se s telefonem bez potíží volat na rušné ulici.

Jednoduchý telefon na bocích nenabídne další tlačítka, ještě zbývají konektory na spodní straně. Je tu microUSB k nabíjení, stačí pár desítek minut a máte plnou baterii na řadu dní výdrže. A také 3,5mm jack na sluchátka, v mobilu je jak přehrávač hudebních souborů, tak FM tuner rádia. Sluchátka v balení s telefonem nedorazila, takže stačí jakékoliv špunty použít jako anténu.

Zadní tenký plastový kryt lze sejmout a pod ním najít 1 000mAh Li-Ion baterii. Ještě pod ní pak volný slot microSD karty a dvojici SIM (standardního největšího rozměru), které lze použít současně díky podpoře dualSIM. Můžete mít v mobilu současně třeba pracovní i soukromé číslo. Co si víc na dovolené přát. Ohledně paměťové karty důležitý postřeh – ihned s telefonem si jednu pořiďte, protože jinak nebudete moct použít fotoaparát. Jednoduše v mobilu není žádné místo nazbyt a neuloží se tak jediná fotka.

Záda mobilu jsou decentně matná a tak nechytají otisky při používání, což se určitě hodí. V rohu čeká na využití základní fotoaaparát s výkonem jen 2 Mpx, s podporou záznamu videa a LED bleskem. Kvalita se hodí jen na nouzové použití, tohle opravdu není fotomobil. MyPhone nezapomněl na doplňkové funkce, jako jsou vyzváněcí profily, jednu hru s formulemi F1, nechybí hudební přehrávač, hlasový záznamník, kalendář, dostalo se také na bluetooth pro handsfree a bezdrátová sluchátka.

Závěr

Telefon jsem používal jako druhý telefon na občasné volání a příjem SMS, v menu by se hodila možnost zvětšení písma. Maestro má úkol jasný, být na příjmu a nic neřešit, a to umí spolehlivě.

Reklama