Na co jsme se loni nejvíc dívali na Vodafone TV?

Reklama

Vodafone zveřejnil zajímavé statistiky své televizní služby. Které české, ale i zahraniční filmy a seriály na českých obrazovkách frčely nejvíc?

Vodafone TV nabízí přes 145 televizních kanálů, už zmíněnou videotéku s tisíci tituly včetně titulů ve 4K, aplikace Netflix nebo třeba Amazon Prime Video. Loni přibyla aplikace Facebook Watch. Loni se výrazně rozšířila sportovní nabídka a přibyly i první kanály v nejvyšším rozlišení 4K. Komu sportovní přenos, film nebo jiný pořad v živém vysílání uteče, může sáhnout po funkci zpětného zhlédnutí.

Data ukazují, že právě zpětné zhlédnutí občas využije už 60 % diváků. Přesto se stále naprostá většina televizních kanálů těší sledování v reálném čase, na záznam připadá podíl obsahu jen 20 %. V roce 2021 se rozšířila i videotéka, a to například o Filmbox OD, kde je několik set novějších i starších známých snímků hollywoodských studií. Obsah přibyl i v sekci videotéky věnované karlovarskému filmovému festivalu, kde je letos v plánu ještě užší spolupráce s jeho organizátory.

Nejsledovanější české filmy a seriály za rok 2021

Pětici nejsledovanějších českých filmů loni výrazně opanovaly pohádky. Výjimku tvoří komedie Ženy v běhu, ve které si zahráli například Tereza Kostková, Veronika Khek Kubařová nebo Ondřej Vetchý.

1. Anděl Páně 2
2. S čerty nejsou žerty
3. Čertoviny
4. Ženy v běhu
5. Tři oříšky pro Popelku

Mezi českými seriály nejvíce uspěly tituly, které cílí na dospělé diváky, ale přesto je i zde výrazné zastoupení obsahu pro děti.

1. První republika 1. a 2. série
2. Vyšehrad
3. Mlsné medvědí příběhy
4. Pat a Mat
5. Krtek a Panda

Nejsledovanější zahraniční filmy a seriály za rok 2021

Do pětice nejsledovanějších zahraničních filmů se dostaly hned dva, které se věnují zelenému pohádkovému „zlobrovi“ Shrekovi. Druhým nejsledovanějším filmem je hudební drama o kapele Queen a jejím výjimečném frontmanovi Freddiem Mercurym.

1. Shrek Třetí
2. Bohemian Rhapsody
3. Shrek: Zvonec a konec
4. Pobřežní hlídka
5. Vlk z Wall Street

Pokud jde o zahraniční seriály, kromě dětských pořadů se vysoko dostal severský krimi seriál Most, ve videotéce Vodafone TV jsou k vidění všechny 4 série.

1. Máša a medvěd
2. Tlapky (neboli Tlapková patrola)
3. Spongebob v kalhotách
4. Plamínek a čtyřkoláci
5. Most (severský krimi seriál)

Reklama