Na poštu s mobilem (recenze aplikací)

Reklama

Služby České pošty si můžete v mnohém ulehčit, když si do svého Windows Phone telefonu nainstalujete následující dvě aplikace. Jedna vám pomůže s nalezením nejbližší pošty, druhá zas dokáže vysledovat vaši zásilku.

Pošty a PSČ

Aplikace přesně plní svou funkci obsaženou už v názvu. Najde poštu ve vašem okolí, případně vám pomůže určit poštovní směrovací číslo. Už při zkoušení první funkce jsem ale narazil na problém. Aplikace sice využívá vaši polohu pro určení nejbližší pošty, funguje ale tak, že vám vypíše všechny pošty v rámci daného místa. Mě tak třeba poslala k nejbližší poště až na druhý konec města a pošta vzdálená pár stovek metrů byla ve výpisu až na cca. patnáctém místě. Bohužel nedokážu říct, jestli se jedná o chybu při určení polohy, nebo prostě aplikace zahrne všechny dostupné pošty ve městě. Po výběru konkrétní pošty se můžete podívat na její adresu a telefonní kontakt. Hodně užitečné je také uvedení otevírací doby. Vybranou poštu si můžete také připnout jako panel na úvodní obrazovku.

Zjištění PSČ už je jednodušší. Určíte si kraj a konkrétní město a vypíše se vám seznam všech pošt, doplněný i o městkou část. Celý proces můžete také zkrátit a rovnou do aplikace zapsat město, kde se nacházíte.

Odkaz na stažení

Cena: freeware

Sledování balíku

Jedná se o velmi jednoduchou aplikaci, poslouží vám ale skvěle. Sleduje nejen zásilky české pošty, ale i přepravních služeb PPL, DHL, DPD a TNT. Stačí do formuláře vypsat číslo vaší zásilky a můžete zjistit, kde se aktuálně nachází. Zásilku si lze připnout i jako aktivní dlaždici na hlavní obrazovku a máte informaci přímo pod nosem.

Aplikace je bohužel placená, pokud ale přetrpíte občasné výzvy k zakoupení, lze plnohodnotně používat i zkušební verzi.

Odkaz na stažení

Cena: 26,99 Kč

Reklama