Na splátky si můžete updatnout třeba i Samsung

Reklama

Služba UpDate, o které jsme vás před časem informovali, rozšiřuje sortiment zařízení, které si jejím prostřednictví můžete pořídit. Za pravidelný měsíční poplatek máte telefon pojištěn a ještě ho po roce vyměníte.

Po výběru zařízení nejprve sepíšete smlouvu o poskytnutí služby UpDate, která trvá 12 nebo 18 měsíců, to podle toho, jak často chcete nový mobil. V případě dvanáctiměsíční smlouvy se cena nového telefonu vydělí 20, v případě osmnáctiměsíční smlouvy dokonce 24. Vy ale splácíte jen prvních 12, resp. 18 splátek, poté telefon vrátíte a prodejce ho od vás v podstatě odkoupí tím, že doplatí zbývající splátky. Pokud budete chtít, pořídíte si okamžitě telefon nový, ovšem už s novou smlouvou, pokud ne, odejdete domů s prázdnou.

Aby to nebylo tak růžové, iPhone 5S si rozhodně neodnesete za 12/18 ceny, jak by se dle popisu výše mohlo zdát. Povinně se totiž musíte pojistit proti krádeži, poškození a zničení zařízení. Pojistka stojí měsíčně 150 Kč a poskytovatel služby k ní ještě přičte 49Kč poplatek, celkem tedy splátku navýšíte o 199 Kč měsíčně, tj. 2 388 Kč za rok nebo 3 582 Kč za 18 měsíců.

Aktuální nabídka zařízení:

tabulka_30_10_14.indd

Reklama