Na Štědrý den si přejeme nejčastěji po obědě [operátorské statistiky]

Reklama

Operátoři se opět pochlubili statistikami svého štědrodenního provozu. Počet odeslaných SMS víceméně stagnuje, hovorů je dokonce méně než před rokem. Největší nárůst zaznamenaly datové přenosy.

Zákazníci O2 vyřídili na Štědrý den 14,7 milionu hovorů a odeslali 25,3 mililionu SMS, což je o 4 % více než loni. Pošet odeslaných multimediálních zpráv je sice stále ve srovnání s textovkami nižší, přesto od loňska vzrostl o 50 % na letošních 332,6 tisíce.

T-Mobile má o něco málo vícde zákazníků, proto se i všechny zmíněné statistiky pohybují o něco výše. Zákazníci největšího českého operátora vyřídili na Štědrý den 16,3 milionu hovorů a odeslali 26,3 milionu SMS. Počet textových zpráv oproti loňsku o 4 % poklesl. Oblibě se naopek těší multimediální zprávy, jichž se odeslalo sice jen 336, 6 tisíce, je to ale o 21 % více než loni na Štědrý den.

Statistiky by nebyly úplné bez Vodafonu. Jeho zákazníci si popřáli šťastné a veselé Vánoce za pomoci 7,3 milionu hovorů a 17,2 milionu textových zpráv. Zatímco textovek bylo o procento méně než loni, multimediálních zpráv odeslali majitelé SIM karty Vodafone o 30 % více než loni, 170 tisíc.

Všichni operátoři svorně hlásí nárůst datových přenosů, což souvisí jednak s větším podílem smartphonů, jednak také s tím, že si stále častěji přejeme prostřednictvím e-mailu nebo Facebooku. Zatímco nejvíce hovorů bylo spojeno těsně před obědem (řekněme mezi desátou a jedenáctou), nejvíce SMS hlásí operátoři z doby poobědové (cca od 13 hodin).

Reklama