Na vlastní mobil: rozbité Gorilla Glass na HTC Desire

Reklama

Ochranné sklo Gorilla Glass najdeme na většině dotykových telefonů. O jeho odolnosti jsou přesvědčeni výrobci i uživatelé. Máme důkaz, že tato vrstva doslova položí život za displej, který má ukrýt v bezpečí. Živé fotky + video!

Od našeho čtenáře z Ostravy jsme exkluzivně získali fotografie poničeného skla Gorilla Glass na telefonu HTC Desire. Jak se mu to podařilo? Nebylo to nic obtížného, spíše roli sehrála náhoda. Dle jeho slov: „Dal jsem si do kapsy k mobilu klíč na kola a párkrát se někde sehnul a bylo to, holt podaří se…“.

Chcete mít vrstvu Gorilla Glass stále jako novou? Vyzkoušejte folii ScreenShield, podrobili jsme crashtestu.

Jak je vidět, Gorilla Glass neodolá tlaku ostrého hrotu, kdy se všechna síla soustředí do jednoho bodu. I tak prasklo tak „šikovně“, že displej pod ním zůstal funkční a nepoškozený. V servisu by se mohla řešit kompletní výměna Gorilla Glass s displejem současně, toť investice několik tisíc korun.

O pevnosti a materiálu Gorilla Glass jsme psali v našem článku. Na nedávném veletrhu CES v Las Vegas výrobce představil další generaci Gorilla Glass 2, která odolá tlaku 120 liber (asi 60 kg). Jak však dopadne souboj s klíčem na kola v kapse, to se netestovalo… Přehled produktů s Gorilla Glass najdete na webu výrobce.

HTC Desire lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

 

Displej funguje s rozbitým Gorilla Glass

Reklama