Každodenní nabíjení smartphonů je otravné a tak si majitelé vybraných modelů můžou zpříjemnit tuto aktivitu bezdrátovými nabíječkami. Které telefony to podporují a kolik to stojí?
Princip bezdrátového nabíjení není nijak přehnaně složitý. Bezdrátové nabíjení jsme objasnili v tomto článku a setkáte se s ním u nejrůznějších typů nabíječek. Dobíjet lze třeba ze stojánků, autodržáků, reproduktorů JBL nebo plochých nabíječek. Někteří kutilové bezdrátové nabíjení zapracovali do nočních stolků, možnosti jsou vskutku zajímavé. Podívejte se na video!
Bezdrátové nabíjení v nočním stolku
V současnosti není bezdrátové nabíjení výrobci nějak přehnaně podporováno. Umí to totiž jen pár telefonů, především jde o Nokie, a investice do takového nabíjení nejsou zanedbatelné. Přitom je to tak praktické.
Použití nabíječek je možné díky standardu Qi u různých značek mobilů, je to kompatibilní. Na řadu tedy přichází neznačkové nabíječky za něco málo nižší cenu než ty značkové. Z nabíječek jsme testovali třeba Fixer, ke koupi je autodržák Nokia CR-200, stojánek Nokia DT-910, elegantněji působí barevná nabíječka Nokia DT-900 a ještě větším hitem je určitě Fatboy polštářek DT-901. Cenově počítejte s investicí do nabíječky kolem 1 000 Kč a více dle provedení.
Nokia Lumia 920
Podporuje nabíjení bez drátů z výroby, stačí pořídit nabíječku.
Nokia Lumia 720, 820, 925
Musíte dokoupit vyměnitelný kryt za asi 500 Kč, vyberete si z několika barev. A k tomu nabíječku.
Samsung Galaxy S3
Můžete koupit neznačkové řešení, dobíjecí čip pod zadní kryt a k němu nabíječku, testovali jsme řešení Fixer v tomto článku.
Samsung Galaxy Note 2
Platí to samé jako pro Galaxy S3.
Samsung Galaxy S4
Můžete koupit Samsung Wireless Charging Pad, oficiální nabíječku výrobce, v našich obchodech ale není k dostání. Nebo použít podobné řešení jako Fixer u Galaxy S3.
LG Nexus 4
Smartphone podporuje Qi dobíjení, výrobce má nabíječku LG WCP-300, ale opět není na našem trhu. Použít lze tedy jinou nabíječku.