Nabíjejte bezdrátově se stanicí Fixer! [test]

Reklama

Každodenní nabíjení vašich smartphonů si můžete pořádně ulehčit pomocí bezdrátové nabíječky. Zařízení je elegantní a jeho používání si zamilujete. Jak to funguje?

Distributor Recall začal prodávat elegantní nabíjecí stanici Fixer, která zprostředkovává bezdrátový přenos energie po položení telefonu nebo tabletu. Fixer nabízí prostřednicvím standardu Qi, tedy stejným způsobem jako třeba bezdrátové nabíječky a polštářky pro telefony Nokia Lumia.

NabijeciStaniceFixer_3NabijeciStaniceFixer_1

V případě nabíječky Fixer tedy lze využít dobíjení podporovaných Nokií. Pokud jste vlastníky Samsungů Galaxy S3 a Note 2, už nyní je můžete dobíjet bezdrátově. Pokud si totiž dokoupíte Qi přijímač pod zadní kryt, bude to fungovat, jak má.

Nabíječka Fixer v bodech

  • Rozměry: 145 x 80 mm
  • Dobíjení: Qi standard
  • Vstup: USB 5 V, 1,2 A
  • Výstup: bezdrátově 5 V, 1 A
  • Výbava: microUSB kabel, informační LED, zvuková signalizace
  • Doporučená cena: 1 199 Kč stanice Fixer – univerzální použití díky Qi standardu
  • Dostupnost: Samsung Galaxy S3, Note 2, chystá se Galaxy S4 (nutno dokoupit za 349 Kč přijímač Qi dobíjení)
  • Za zapůjčení děkujeme distributorovi Recall.

NabijeciStaniceFixer_6NabijeciStaniceFixer_5

Přijímač se přes kontakty spojí s dobíjecím obvodem. Ten je nachystán pro značkový dobíjecí kryt a nabíječku výrobce Samsung. Tloušťka telefonu nepatrně naroste, ovšem kryt se dá pevně zacvaknout. Snímač se nijak nepohybuje, navíc obsahuje oboustrannou nálepku k uchycení na stávající akumulátor.

NabijeciStaniceFixer_8NabijeciStaniceFixer_7

Nabíječku Fixer stačí připojit k USB počítače přes microUSB kabel. Dobíjení se zahájí, jakmile telefon na ni položíte. Ozve se tišší zvuk, na displeji mobilu se rozsvítí informační okno o startu dobíjení. Navíc nabíječka Fixer svítí drobnou LED, tak ukazuje stav dobíjení.

NabijeciStaniceFixer_3NabijeciStaniceFixer_4

Nabíječka si vystačí s USB z počítače, do telefonu energie proudí 5 V a 1 A, podobně jako přes klasické nabíječky. Používání nabíječky Fixer je návykové a pohodlné. Telefon má své místo na pracovním stole nebo kdekoliv v domácnosti apod. Nabíječka je o něco větší, takže se na ni snadno trefíte. Pořizovací cena není moc příznivá, ovšem  představte si to skvělé pohodlí bez každodenního připojování microUSB kabelu k dobíjení telefonu…

Reklama