Nadace O2 podpoří rozvoj digitální výuky

Reklama

Nadace O2 po úspěšném loňském prvním ročníku spouští 19. března 2020 nový ročník grantového programu O2 Chytrá škola pro školní rok 2020/21. Nadace reaguje na aktuální situaci, kdy školy řeší především kvalitní zajištění online výuky.

Finanční a metodickou pomoc v oblasti digitální gramotnosti (bezpečí na internetu, počítačová a mediální gramotnost) tak rozšiřuje také na projekty v oblasti zavádění digitálního vzdělávání. Grantová výzva je určena pro základní školy a nově také dětské domovy z celé České republiky bez ohledu na zřizovatele. Celková částka vyhrazená na finanční podporu škol je pro nadcházející školní rok pět milionů korun. Uzavření přijímání grantových přihlášek je stanoveno na 23. dubna 2020.

V loňském školním roce se do grantového řízení přihlásilo 155 základních škol, grantovou podporu získalo 69 z nich. Mezi vybrané školy byla rozdělena částka 4 968 857 Kč, průměrná výše podpory na jednu školu by 72 012 korun.

I pokud se nepřihlásíte do grantového řízení, může vám O2 pomoci. Na webovém portálu www.O2Chytraskola.cz najdou učitelé najdou na portálu také doporučení, jak řešit výuku na dálku, rodiče pak tipy, jak děti v průběhu neplánovaných prázdnin zabavit pomocí technologií.

Reklama