Nadace O2 přináší hru, která učí bezpečnému digi chování

Reklama

Nadace O2 přináší v rámci projektu O2 Chytrá škola novou interaktivní online hru NetKnights. Ta kromě základů bezpečného chování na internetu, problematiky fakenews nebo kyberšikany hravou formou učí, jak moc je důležité dbát také na digitální zdraví. Hra je přístupná zdarma a mohou se jí účastnit hráči starší osmi let, a to jak ve verzi pro jednotlivce, dvojice nebo i pro skupiny až třiceti hráčů.

Cílem hry je zvítězit nad Zlounem a stát se díky znalostem hrdinou internetu. Samotné prostředí hry je přehledné a intuitivní – hráč nejprve hodí kostkou a pak odpoví na otázku týkající se bezpečnosti na internetu, digitálního zdraví nebo třeba kyberšikany. A podle správnosti se k cíli buď přiblíží nebo se od něj naopak vzdálí.

Hru si může zahrát jednotlivec, dvojice nebo skupina až třiceti účastníků. NetKnights je tak ideální nejen pro domácí hraní, ale je vyvinuta i pro zpestření školní výuky, kdy si proti sobě může zahrát klidně celá třída. NetKnights si mohou zájemci zahrát na počítači, tabletu, chytrém telefonu. Dostupná je nově i v rámci ÁMOS vision, což je síť dotykových informačních panelů na základních a středních školách, a nově i v domovech pro seniory.

 

Reklama