Náramek Honor Band 4: nic a nikdo mu neuteče [recenze]

Reklama

Hledáte sportovní náramek, který vám změří veškerý pohyb na souši i ve vodě? Tady je, honor Band 4 představuje dostupné řešení precizního monitoringu vaší fyzické aktivity. A stojí pár stokorun!

Honor Band 4 je chytrý fitness náramek pro detailní monitoring fyzické aktivity, včetně spánku a plavání. V obchodech se prodává za skvělých 1 300 Kč hned v několika barvách – modré, černé a růžové. Pásky se dají snadno měnit, pokud si koupíte jiný. Náramek Honoru koupíte současně s nezbytnou nabíjecí kolébkou a krátkým kabelem microUSB pro nabíjení. Nic jiného v balení nenajdete, řemínky jiných velikostí nejsou potřeba, ten stávající lze spolehlivě utáhnout i na útlá dámská zápěstí.

Luxusní displej

Honor Band 4 je vybavený OLED displejem s velikostí 0,95 palců, který doplňuje senzorové vícefunkční tlačítko pod ním. Jiné ovládací prvky na minimalistické konstrukci nenajdete a je to jen dobře. Průzkum odhalí snímač tepu na zápěstí, který může měřit v kuse (spotřebovává více energie) nebo na vyžádání v menu. Náramek ze silikonu má na šířku jen 17 mm a je tak příjemně decentní pro každodenní nošení a nijak neruší třeba při spánku. Navíc, celý náramek váží asi jen 20 g, takže jej na ruce téměř necítíte. Chválím precizní zpracování konstrukce, nikde nic na ruce neškrábe a nepřebývá, vše dokonale lícuje.

Funkční výbava náramku je s ohledem na konkurenční výrobky v obvyklém taktu. Náramek se páruje prostřednictvím bluetooth s telefonem, rovněž obsahuje pohybový senzor pro záznam pohybů a kroků. Honor Band 4 je zcela vodotěsný, takže se s ním lze bez obav potápět a plavat, nic mu nehrozí. Pro párování s mobilem je nutné instalovat aplikaci Huawei Zdraví z Google Play, aplikace si náramek sama vyhledá a patřičně aktualizuje. Počítejte s tím, že prostředí náramku je v angličtině (ale ukazuje např. české znaky ze zpráv), ovšem aplikace Zdraví je kompletně česká.

Po zadání dat o sobě (věk, výška, hmotnost, pohlaví) se můžete vrhnout do měření aktivit. Náramek standardně počítá kroky a měří spánek, pro monitoring sportovních aktivit je nutné mu dát povel. Nechybí možnost zvolit denní cíle, počet kroků, nastoupané schody apod. Velice chválím jasný barevný OLED displej, takový obraz se jen tak nevidí, ať svítí slunce nebo ne, na displeji si stále vše přečtete.

Do bazénu s ním

Displej reaguje skvěle na povely prsty, výborně funguje tlačítko pro pohyb menu, šoupáním prstu se vracíte. Vzhled menu lze upravit, některé položky skrýt, stejně tak si vyberete ze tří možných ciferníků. Displej může svítit na povel otočením zápěstí, nebo pouze na tlačítko, samozřejmě umí být vypnutý během noční doby. Možností nastavení náramku je v menu spousta, hodí se vibrační upozornění na zprávy z Whatsapp, Facebooku, nebo hovory či jiné aplikace. Ani není třeba mobil vytahovat a přečtete si prvních pár slov zpráv.

Zajímavým měřením je určitě monitoring spánku, v menu aplikace pak najdete grafy a přehledy s vysvětlivkami hlubokého, lehkého spánku včetně REM fáze. Tolik naměřených údajů si jednoduše zamilujete! A co víc, v menu náramku najdete třeba možnost prozvonit spárovaný telefon, to se hodí, když ho doma nemůžete najít. Stejně tak umí hodinky budit vibrováním ve stanovenou dobu, vibrace potvrdí dosažení cílů… Pro měření vzdáleností spoléhá na GPS spárovaného mobilu, právě modul GPS náramku chybí. Při plavání náramek měří vzdálenost podle nastavené délky bazénu (25 m, 50 m, vlastní), v přehledu výsledků najdete vždy typ plaveckého stylu, tempo, čas, uplavanou vzdálenost. V mém případě mi prsa často hodnotil jako motýlek, ovšem kraul (volný styl)  trefil vždy přesně.

Ohledně výdrže nemám velkých připomínek. Náramek používám několikátý týden v kuse a dobíjel jsem sotva 3-4x. Záleží na četnosti používání, při pravidelném sportování se spotřeba možná urychlí, ale při běžném nošení je na minimu. Náramek by měl bez potíží vydržet 14 dní fungovat a pod tohle tvrzení se dá podepsat.

Koupit!

Honor Band 4 je povedený kousek nejen pro fitness nadšence, kteří chtějí měřit svoji aktivitu včetně spánku. Chválím minimalistický design, výborný displej a dlouhou výdrž, stejně tak detailní a svižnou mobilní aplikaci v češtině. Kdyby ještě třeba obsahoval NFC pro bezkontaktní platby, bylo by to skvělé. Ale za tuto cenu těsně nad 1 000 Kč asi nelze čekat zázraky.

 

 

Reklama