Náramek Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC umí platit v Česku

Reklama

Konečně jsme se dočkali – populární náramek Xiaomi se naučil NFC platbám v obchodech, startuje s ním banka ČSOB a přidá se mBank.

Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC můžete nyní koupit za 1 299 Kč (např. Datart), zabudované NFC najde svoje využití. Ode dneška bude mobilní platby s NFC podporovat ČSOB. V následujících týdnech se přidá mBank a pak i další neupřesněné banky.

Jak se platby nastaví? Detaily karty Mastercard se uloží do aplikace Xiaomi Wear a v náramku se uloží odpovídající token. To stačí, aby jste začali náramek přikládat k terminálům a platit, postup je chráněný PIN, v aplikaci lze mít více karet, správnou si vyberete v náramku.

„Jako první banka v Česku umožňujeme klientům možnost bezkontaktního placení prostřednictvím náramku Xiaomi. Je to další z řady důležitých novinek, které naplňují naší inovační strategii a roli inovátora v oblasti platebních řešení. Placení s náramkem Xiaomi doplňuje naši nabídku digitálních platebních řešení společně s Apple Pay, Google Pay nebo Garmin Pay. Uživatelé náramku Xiaomi budou moci nyní jednoduše, a hlavně bezpečně platit, kdykoliv a kdekoliv,“ říká k novince Michaela Lhotková, členka představenstva ČSOB.

 

Reklama