Návod: jak nalézt ztracený Windows Phone mobil

Reklama

Máte doma skřítky nebo jiné šikovné bytosti, které vám někam schovávají mobil s Windows Phone? Vyzrajte na ně a využijte službu Najít můj telefon, na dálku jej prozvoníte, uzamknete nebo při krádeži vymažete. Jak na to?

Bezplatná služba pro nalezení mobilu funguje pro všechny mobily se systémem Windows Phone. Pro její správný chod je potřeba v menu mobilu najít Nastavení a Najít můj telefon. Tam zatrhněte obě políčka funkcí pro ukládání polohy na web Windowsphone.com s možností vzdáleného ovládání. Funkce využívají energii baterie a tak může dojít k poklesu výdrže telefonu. Služba k ovládání mobilu používá tzv. automaticky doručovaná oznámení a SMS, vše bezplatně.

Pokud se vám nechce číst podrobný návod se screenshoty, doporučuji shlédnout instruktážní video od Nokia Česká republika.

Na webu Windowsphone.com po přihlášení se svým LiveID máte možnost spravovat své Windows Phone telefony na záložce Můj telefon. Zvolte ten, který chcete najít a klepněte na volbu Najít. Zobrazená mapa ukazuje poslední ohlášenou polohu. Stiskem Aktualizovat se server vyžádá čerstvé informace o poloze. Test ukázal, že hlášení polohy není moc přesné, někdy se lišil až o půl kilometru, nejméně asi o 100 m vzdušnou čarou. Domnívám se, že tuto funkci oceníte třeba pro zjištění, zda mobil neleží desítky kilometrů na chalupě apod. Pro přesné hledání v rámci města se moc nehodí.

Funkce Najít můj telefon funguje pouze pro telefony s vloženou SIM.

Když jste si jistí, že telefon se povaluje někde v bytě, domě, zkuste jej nechat prozvonit. Jak informuje hláška v prohlížeči, telefon začne do několika sekund vyhrávat do té doby, než stisknete nějaké tlačítko. Mobil zvoní, i když je třeba v tichém režimu.

Pokud se s mobilem už loučíte s tím, že je asi v nesprávných rukou, můžete jej zamknout. Zámek musíte doplnit kódem pro odemknutí, ten vám pro jistotu dorazí na zadaný e-mail, kdybyste si nevzpomněli. Zamknutý mobil může ukazovat varovnou hlášku, třeba s částkou odměny pro nálezce apod.

Citlivé informace z mobilu se dají na dálku vymazat. Telefon se staví do továrního stavu, vše z něj bude smazáno. Dále se deaktivuje funkce Najít můj telefon, takže už jej asi nikdy nenajdete.

Reklama