Návod: Jak upgradovat telefon na Windows 10

Reklama

Microsoft začal ve větší mře uvolňovat upgrade na Windows (Phone) 10 i pro své starší telefony. Celý proces jsme za vás vyzkoušeli a přinášíme jednoduchý návod, jak postupovat a na co dávat pozor.

Hned počátkem musíme poznamenat, že se neopakují katastrofické scénáře z upgradů na desítky na stolních počítačích. Na mobilech má Microsoft celý proces dokonale zmáknutý a vše proběhlo bez jakýchkoliv problémů.

Než začnete

Pro upgrade potřebujete telefon s Windows Phone 8.1, pro který už Microsoft uvolnil update. Problém může nastat s nejrůznějšími variantami od operátorů, které obvykle dostávají upgrady později. V době přípravy tohoto článku je Windows 10 k dispozici pro následující telefony: Systém Windows 10 již brzy ve vašich chytrých telefonech Lumia – Lumia 1520, Lumia 930, Lumia 830, Lumia 735, Lumia 730, Lumia 640 XL, Lumia 640, Lumia 635 (1 GB RAM), Lumia 535, Lumia 532 a Lumia 435.

Vzhledem k tomu, že upgrade trvá poměrně dlouho (v našem případě dvě hodiny!) a telefon neustále něco stahuje a někam se připojuje, doporučujeme také neustálé připojení na nabíječku a dostupnost bezdrátové sítě WiFi.

WP10_upgrade_01WP10_upgrade_02WP10_upgrade_03

S asistentem nebo bez

Pro usnadnění přechodu vydal Microsoft aplikaci Poradce pro upgrade, kterou můžete zdarma stáhnout z aplikačního obchodu Store. Poradce ale neudělá nic víc, než že zkontroluje dostupnost upgradu pro vaše zařízení, a zjistí, jestli máte v nastavení povoleny upgrady.

WP10_upgrade_04WP10_upgrade_05

Vlastní aktualizaci ale můžete stáhnout i bez něj z nabídky Aktualizace v Nastavení. Telefon potřebuje pro stažení aktualizačního souboru poměrně hodně místa, v našem případě 1,2 GB. Pokud toto místo k dispozici nemá, upozorní vás a vyzve k nápravě. Dříve aktualizaci nestáhne.

WP10_upgrade_06WP10_upgrade_07WP10_upgrade_08

Po stažení aktualizaci rozbalí a začne instalovat. Samotné stažení 1,2GB souboru chvíli potrvá, ale instalace včetně obnovení všech nastavení je ještě delší. Jak můžete vidět na ukazateli času na přiložených displejích, v našem případě jsme se dostali lehce přes dvě hodiny.

WP10_upgrade_09

Výhodou telefonů s operačním systémem Windows (Phone) je skvělé zotavení po reinstalaci či změně telefonu. Nový mobil si po přihlášení k účtu Microsoft stáhne všechny dříve instalované aplikace včetně nastavení. A totéž se stane po upgradu, takže kromě lehce upraveného grafického prostředí vypadá můj mobil úplně stejně jako dřív, aniž bych se musel o cokoliv starat.

WP10_upgrade_10

Reklama