Máte mobil s Windows Phone? Uložte si vlastní vyzvánění!

Reklama

Operační systémy od sebe mnohdy kopírují i vlastnosti, bez kterých by se uživatelé rádi obešli. Jednou z takových věcí je i uživatelský tón pro vyzvánění. Proč se spokojit s nabídkou v telefonu, když bychom raději poslouchali vlastní oblíbenou skladbu?

Windows Phone 7.5 neumí standardně nabídnout volbu svého vyzvánění z hudební knihovny. Nabízí se volba vyzvánění prostřednictvím aplikace, která jich nabídne tisíce. Pokračujte na tento článek.

Pokud stále trváte na svém songu, tak platí, že nemůže být delší než 39 sekund a soubor nesmí být větší než 1 MB, co si ale jako zvonění nastavíte, záleží už jen na vás. Zapomeňte ale na jednoduché nakopírování hudebního souboru do paměti mobilu, postup je trochu složitější. Přehledně si ale ukážeme jak na to.

Hlavní podmínkou je software Zune. Pokud používáte Windows Phone telefon, pravděpodobně ho již na počítači máte nainstalovaný, používá se např. pro synchronizaci hudby. Stáhnout ho můžete zde.

Aby skladba splňovala parametry pro vyzvánění, musí dodržovat výše uvedené podmínky pro velikost a současně se musí jednat o formát MP3 nebo WMA. Na zkrácení skladby doporučuji jednoduchý prográmek MP3trim, stahujte třeba zde.

Upraveného zvukového souboru si nejprve musí všimnout Zune. V Settings a Collection (Nastavení – Kolekce) určujete, kde má tento program hledat hudbu na vašem počítači. Stačí, když se ve stejné složce bude nacházet i soubor určený pro vyzvánění.

Dále musíte v záložce Kolekce najít přidaný soubor a pravým tlačítkem na něj ťuknout. Zajímá vás položka Upravit (Edit), kde změníte žánr skladby (Genre) na Ringtone.

Pak už jen stačí připojit mobil k počítači, v Zune vlevo dole zčerná ikonka telefonu a upravenou skladbu do ní přesunete. Stačí ji chytit myší a přetáhnout na ikonu mobilu.

V telefonu najdete skladbu u ostatních vyzváněcích tónů. Windows Phone ale nechává vámi vytvořené skladby vždy úplně nahoře, nemusíte si tudíž ani pamatovat, jak jste vlastně skladbu pojmenovali.

Návod od Nokia Česká republika

Reklama