Návod: Používání Google Maps offline

Reklama

Mít v telefonu mapy je rozhodně velkou výhodou. Současné aplikace dokážou nejen určit vaši polohu, ale poradí i s navigací, prozradí zajímavá místa v okolí nebo navedou do blízké restaurace. Co když ale potřebujete mapy používat bez datových přenosů? Google Maps to řeší docela snadno.

Jak v telefonech s Androidem omezit datové přenosy jsme psali nedávno. Pokud ale chcete používat mapy, datům se vyhnete jen těžko. Určitá cesta ale existuje. Google Maps totiž umožňují stáhnout část mapy do paměti telefonu a používat ji i bez přenášení dat. Stačí mít aktualizované Google Maps a Android alespoň ve verzi 2.1.

Spusťte mapy a v nastavení najděte položku Laboratoře Google. Zkušebních funkcí je tu více, vy si ale vyberte tu, která nabízí stažení oblasti mapy. Pak si v mapách najděte přibližný střed oblasti, která vás zajímá, a podržte na ni prst. Klepněte na šipku a z voleb vyberte stažení mapy. Staženou oblast pak najdete v menu map a můžete ji používat zcela offline. Když si všechny mapové podklady připravíte v okamžiku, kdy máte k dispozici Wi-Fi, za data neutratíte ani korunu.

Reklama