Návod: synchronizace kontaktů mezi telefony Nokia a Gmailem

Reklama

Před několika dny nám jeden ze čtenářů poslal dotaz, jak má do svého smartphonu Nokia dostat znovu kontakty po aktualizaci na systém Belle. Zálohu má naštěstí na Gmailu, takže rada není nijak složitá. Pojďme si ukázat, jak na to.

Pokročilejší uživatelé náš návod ani nepotřebují, stačí jim, když se podívají na tuto stránku a budou se řídit pokyny pro přístroje Nokia. V našem případě obrázky úplně neodpovídají, důležitější ale je, nastavit ty správné hodnoty.

Na začátku si založte novou e-mailovou schránku, vyplňte její adresu a heslo. V další fázi je důležité pouze to, aby schránka (bez ohledu na provozovatele) byla nastavena jako typ Microsoft Exchange Active Sync.

Déle vyplňte své uživatelské jméno (stejný údaj jako je začátek e-mailu) a doménu ponechte prázdnou. Naopak, rozhodně musíte vyplnit název serveru m.google.com a pak už si jen vybrat, co vlastně chcete synchronizovat. Synchronizavané kontakty můžete připojit k již existujícím záznamům v telefonu.

A to je vše. Občas se pouze stává, že nové kontakty se v telefonu neobjeví ihned, ale nějakou dobu to trvá. Schránku ale máte nastavenou správně, takže je vše v pořádku.

Reklama