Návod: WhatsApp umí posílat hlasové vzkazy!

Reklama

Aktualizace aplikace WhatsApp napříč všemi platformami přináší skvělou možnost posílání hlasových vzkazů přes datové sítě. Z vašeho telefonu tak vyrobí něco jako vysílačku.

WhatsApp_WP_4WhatsApp_WP_8WhatsApp_voice_5

WhatsApp je aplikace pro bezplatnou komunikaci s možností odesílání různých souborů, kterou snad nezná jen málokdo. Patřičně jsme se jí věnovali v tomto článku, nyní si ukážeme, jak lze využít nejnovější funkce posílání nahrávek. Aktuální verze je dostupná pro systémy Symbian, BlackBerry OS, Windows Phone, Android, rovněž S40.

WhatsApp_voice_8WhatsApp_voice_3WhatsApp_voice_4

Aktualizovaná aplikace přináší možnost přímého volání kontaktu prostřednictvím klasického telefonního spojení. Rovněž přibyla možnost vkládání emotikonů a symbolů, objevilo se vyhrazené tlačítko ve spodní liště. Tu samou funkci má nadále tlačítko na virtuální klávesnici.

WhatsApp_voice_1WhatsApp_voice_7WhatsApp_voice_6

Největší peckou je však posílání hlasových nahrávek. Nokia nachystala instruktážní video, je to snadné a pochopitelné. Hledejte symbol mikrofonu, jeho podržení začnete nahrávat přes mikrofon telefonu nějaký vzkaz. Průběh nahrávání a ubíhající čas vidíte napravo. K odeslání vzkazu jednoduše uvolněte tlačítko a vzkaz se začne odesílat přes datové spojení.

Jak používat WhatsApp Push-to-Talk zprávy?

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=i3I_7H1mByA

Pokud si to během nahrávání rozmyslíte, posuňte prst doprava a akci zrušíte. Délka záznamu je snad neomezená, zkoušel jsem nahrávat víc jak 5 minut a stále to šlo dále.

Odeslaný vzkaz se objeví v konverzaci v klasické bublině, vidět je jeho celková délka, tlačítkem Play se přehraje. Na testovací Lumii 820 se vzkaz přehrává do hlasitého reproduktoru, naopak na Nokii N8 se Symbianem byl slyšet v klasickém sluchátku telefonu.

  • Operační systémy: Windows Phone, Android, iOS, BlackBerry, Symbian Belle, S40
  • Cena: zdarma; pro iOS za 0,89 Eur, pro WP rok zdarma, poté 0,99 dolaru ročně
  • Linky ke stažení: Windows Phone, Android, iOS, Symbian Belle, S40

Reklama