Nechcete mobil a nevadí vám závazky? Vodafone vám sleví 15 %

Reklama

Zatímco všichni operátoři se chlubí, jak velké procento nově prodaných mobilů tvoří smartphony, Vodafone jde opačnou cestou. Pokud si smartphone nepořídíte a uvážete se na dva roky, získáte patnáctiprocentní slevu na služby operátora.

Operátor to zdůvodňuje tím, že velká část zákazníků už smartphone vlastní a nemusí ho obměňovat. Takovým proto sleví 15 % z měsíční útraty, přičemž novým i stávajícím zákazníkům odečte tuto slevy z ceny tarifu. Podmínkou je uzavření smlouvy na dva roky. Podobnou variantu nabízí i T-Mobile formou tzv. Hit tarifů. Pokud se uvážete ke dvěma letům a nebudete chtít dotovaný mobil, případně ke třem letům s dotovaným mobilem, sleví vám T-Mobile 20 % z ceny tarifu.

Operátoři se tak snaží nalákat zákazníky k několikaletým úvazkům. V době, kdy bez problémů funguje přenositelnost čísel mezi operátory, a kdy se očekává nástup nových virtuálních operátorů, je to ze strany logický krok. Vodafone až dosud vystačil s poskytování slevy na mobil, vypadá to ale, že počet uvázaných zákazníků není dostatečný, tak sahá ke slevě výměnou za podpis dvouletého úvazku.

Reklama