Nejhezčí střílečky na mobilech

Reklama

Jaké jsou podle nás ty nejlepší FPS střílečky na mobilních telefonech? Výběr je velký, nás ale zaujaly hlavně tři hry. Pokud máte dostatečně výkonný mobil a nevadí vám za hru utratit trochu více, vyzkoušejte je taky.

V tomto článku se zaměříme pouze na FPS střílečky, tj. akční hry, kde vše sledujete jakoby ze svého pohledu. I když by se mohlo zdát, že podobné hry musí mít na dotykových mobilech problémy s ovládáním, najde se dost fanoušků, kterým to nevadí.

Inspirace konzolovými a počítačovými hity je u těchto hernesporná, to ale nijak nesnižuje jejich oblibu. Současně se jedná o hardwarově takřka nejnáročnější aplikace, takže pokud jste si pořídili nový mobil, určitě vyzkoušejte, jestli zvládne i takto graficky náročné hry.

Modern Combat 3: Fallen Nation


Hra je jednoznačným klonem slavné série Call Of Duty. Za pozornost určitě stojí i předchozí dva díly, trojka je ale určitě graficky nejhezčí. Hrát můžete jak samostatné mise, tak zkusit multiplayer. Volnost pohybu ve hře je pochopitelně jen zdánlivá, stejně tak se dá lehce odhadovat chování nepřátel. Grafika a zvuky jsou ale na špičkové úrovni, takže pokud vás podobné vojenské střílečky baví, je Modern Combat jednoznačnou volbou.

Cena: 5,49 euro (iOS), 132 Kč (Android)

Odkaz na stažení: AndroidiOS

N.O.V.A. 2 – Near Orbit Vanguard Alliance

Tentokrát se opisovalo z Xboxového hitu Halo, ale N.O.V.A. 2 je natolik skvělá, že jí to rádi odpustíte. Prostředí je tentokrát futuristické, tupé střílení narušují obranné části, ovládání různých strojů nebo nutnost vyřešit několik rébusů. Ve srovnání s Modern Combat zde narazíte na trochu inteligentnější nepřátele, podstatnější ale je, že máte v průběhu hry možnost vylepšování některých atributů. Můžete mít např. silnější zdraví, přesnější střelbu atd. Jinak jsou si obě hry díky stejnému vývojáři podobné možná až příliš. Změnila se vlastně jen prostředí a schopnosti soupeřů. Opět také můžete vyzkoušet i multiplayer.

Nad všemi těmito prvky ale stojí úžasná grafika, o které mám chuť napsat, že hra stojí za koupi jen kvůli ní.

Cena: 6,99 dolarů (iOS), 132 Kč (Android)

Odkaz na stažení: AndroidiOS

Rage HD

Po vojenské a futuristické střílečce tu máme záležitost postapokalyptickou. Za Rage stojí vývojáři z ID Software, kteří mají na svědomí legendární Doom.

Rage se od předchozích dvou her dost liší. Opět tu sice máme naprosto úžasnou grafiku, podstatně se ale změnilo ovládání. Vůbec se u něj nestaráte o pohyb, ale pouze míříte a střílíte. Hardcore hráči možná ohrnou nos, ale Rage je tímto způsobem mnohem přístupnější dalším lidem. Nedostatek volnosti si mohli autoři dovolit díky tomu, že se vlastně pohybujete v arénách, kde likvidujete nepřátele.


Hra je levnější než konkurenti, nabízí také podstatně méně nepřátel nebo zbraní. Také levelů není mnoho, autoři ale nabízejí možnost dokoupení dalších. Pokud chcete v perfektním grafickém provedení vyzkoušet i něco jiného než instantní nabídku od Gameloftu, Rage je ideální volba.

Cena: 1,99 dolarů

Odkaz na stažení: iOS

Reklama