Nejlepší telefony do 2 000 Kč

Reklama

Proč utrácet za mobil víc, než je nutné. Použitelný telefon se dá koupit i hodně levně. Možná to není zrovna váš případ, ale určitě znáte někoho ve svém okolí, komu stačí docela jednoduchý mobil. Nebo se vás zeptá na radu, co si koupit a nemuset moc utrácet. Tady je pár našich tipů.

Samsung Star

Tenhle mobilní stařík patří k nejúspěšnějším telefonům všech dob a dočkal se několika nástupců i spousty konkurentů. Ovládání probíhá přes starou verzi prostředí TouchWiz, k dispozici máte 3“ dotykový displej, který je ale odporový. Při ovládání tak musíte do displeje trochu více zatlačit. Star si ale oblibu u uživatelů získal především spoustou barevných kombinací, ve kterých si mobil můžete pořídit. Telefon existuje třeba ve verzi Hello Kitty nebo v černo-zlaté verzi. Uživatelům pak ani nevadí pomalejší datové přenosy nebo jen průměrný 3Mpx fotoaparát.

Samsung S5230 Star lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Nokia C2-01

Zapomeňte na veškeré problémy Nokie se smartphony, klesajícími prodeji či akciemi. Model C2-01 je návratem do starých jednodušších časů, kdy Nokia kralovala v uživatelské oblibě. Model C2-01 nabízí klasické ovládání se čtyřsměrným tlačítkem a systému vládne spolehlivý Series 40. Nepotřebujete-li instalovat desítky aplikací, takovýto mobil vám bude bohatě stačit. Nokia navíc potěší velmi příjemnými rozměry, dostatečným rozlišením u 2“ displeje, rychlými daty včetně HSPA nebo paměťovými kartami. Navíc Series 40, zde v šesté edici, nabízí spoustu organizačních funkcí a nejrůznějších nastavení pro váš telefon.

NOKIA C2-01 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Samsung S5610

Samsung S5610 je skvělou ukázkou, jak by před několika lety vypadal luxusní a stylový mobil. Přístroj má na sobě kovové prvky, hmotnost se přitom vešla do 100 g. Ovládání je stará klasika s čtyřsměrným ovladačem a kontextovými tlačítky. Klávesnici tvoří jeden blok, tlačítka moc oddělená nejsou. Displej má velikost 2,4“ a rozlišení 240 × 320 bodů. Škoda, že vysoká úroveň designu se nepřenesla i do funkcí. Zde se bohužel musíme smířit s kompromisy. Zdaleka největším prohřeškem je chybějící Wi-Fi, nikdo by se určitě nezlobil ani kvůli přítomnosti GPS. Telefon sice chybějící výbavu omlouvá nižší cenou, vybavenější a dražší verze by se ale na trhu určitě neztratila.

Samsung S5610 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Nokia Asha 200

I za cenu pod 2 000 Kč si můžete užívat mobilu s plnohodnotnou klávesnicí. Mnoho dalších lákadel ale tento telefon nemá. Pokud se vám tedy nelíbí displej orientovaný na šířku (jeho velikost je 2,4“ a rozlišení 320 × 240 bodů) a ovládací prostředí Series 40. A abychom nezapomněli, telefon zvládá obsluhovat také dvě SIM karty. Je to docela jednoduché, přepínací tlačítko najdete hned pod displejem. O ovladatelnost menších tlačítek klávesnice strach mít nemusíte, půjde to mnohem lépe, než byste očekávali. Asha 200 ale bohužel postrádá rychlejší datové přenosy, také 2Mpx fotoaparát a slabé video žádné zázraky nesvedou.

Nokia Asha 200 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Sony Ericsson TXT

Tento mobil může představovat dobrou alternativu k předchozímu modelu. Pokud preferujete dnes už zaniklou značku Sony Ericsson, tento mobil představuje dobrou volbu za cenu do 2 000 Kč. Jeho nespornou výhodou je poměrně velký 2,6“ displej, jako jediný z našeho dnešního výběru nabídne také připojení k Wi-Fi. Alternativní datové přenosy představuje EDGE. Uživatele by mohlo odradit až zbytečné množství ovládacích tlačítek pod displejem, těšit se ale mohou z 3Mpx fotoaparátu nebo připojení k počítači přes microUSB (což vždy nebyla u této značky samozřejmost). Telefon má i poměrně velkou interní paměť a k tomu navíc i karty microSDHC.

Sony Ericsson TXT lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Reklama