Nejlepší telefony s Androidem za cenu 6000 – 8000 Kč

Reklama

Vybavený telefon s operačním systémem Android je stále jedním z největších lákadel pro nové uživatele. Poradíme vám pět telefonů, od kterých za své peníze dostanete maximum možného. Neplaťte víc, než je nutné.

U této skupiny telefonů je pro neznalého uživatele největší nebezpečí, že si koupí méně vybavený přístroj, který je kvůli začátku prodeje zbytečně předražený. Opačný extrém je nákup telefonu, který se už doprodává, a i když vypadá cena na první pohled výhodně, výbava mobilu už je zastaralá.

Každopádně můžete očekávat minimálně 1GHz procesor, kompletní datovou nabídku nebo GPS. Bonusem navíc je dvoujádrový procesor, více než 512 MB RAM nebo fullHD video.

HTC Evo 3D

HTC Evo 3D patří už několik měsíců mezi nejlepší telefony v poměru cena/výkon. Určitě nepatří mezi nejlevnější, ale za cenu kolem 7500 Kč dostanete dvoujádrový procesor 1,2 GHz a známým se můžete chlubit 3D technologií. Tradiční slabinou podobných mobilů je snad jen baterie (i když kapacita je papírově dobrá). Jinak se vám ale určitě bude líbit 4,3“ displej s rozlišením 960 × 540 bodů, HD video nebo 1 GB operační paměti. Tenhle telefon zkrátka jen tak nezestárne. Připravit se musíte jen na větší rozměry (hmotnost 170 g), také fotoaparát neoplývá nějak extrémní kvalitou. Určitě pořídíte i lepší 5Mpx fotomobily. Hodně uživatelů si také stěžuje na méně kvalitní sluchátka, která jsou v balení.
 
 

HTC EVO 3D lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Sony Ericsson Xperia Arc S

Jeden z posledních telefonů značky Sony Ericsson se může chlubit asi nejhezčím designem ze všech dnes doporučovaných přístrojů. Tloušťka je pod 9 mm, hmotnost velmi příjemných 117 g. Displej má přitom úhlopříčku 4,2“ a rozlišení 854 × 480 bodů. Telefon nemá dvoujádrový procesor, ale 1,4GHz Qualcomm určitě dostačuje. Telefon by mohl zklamat menší uživatelskou pamětí, rozšíříte ji ale paměťovými kartami. Operační paměť dosahuje hodnoty 512 MB. Telefon funguje s Androidem 2.3.4, výhodou je třeba skvělá SWYPE klávesnice. Mezi největší výhody lze naopak počítat až příliš plastové tělo, které po čase začne vykazovat vůli a kvůli rozměrům se do přístroje nevešla ani moc velká baterie. Kompletní recenzi najdete zde.
 
 

Sony Ericsson Xperia LT18i Arc S lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

HTC Desire S

Možná trochu starší, ale stále velmi výkonný smartphone. Výrazným konkurentem je pro něj HTC Evo 3D, Desire S ale zůstává pořád o několik stokorun levnější. Má příjemnější rozměry, i když displej nevyrostl na víc než 3,7“. Telefon nabízí gigahertzový procesor a třičtvrtě gigabajtu paměti RAM. Jako u všech HTC je i zde prostředí Androidu změněno grafickou nástavbou HTC Sense. Velkou výhodou je částečně kovové tělo, díky kterému se Desire S může spolehnout na nadprůměrně dobrou konstrukci. Mínusem, na který si stěžují takřka všichni uživatelé, je kvalita fotoaparátu. Snímač má sice 5 Mpx, ale pokud není opravdu pěkné počasí, raději ho nechte odpočívat. Trochu kolísající je také kvalita Wi-Fi připojení.
 

HTC Desire S lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Optimus 2X

První dvoujádrový telefon. Podrobně jsme se mu věnovali zde. I když je telefon už starší, výkonnostně bude ještě dlouho stačit. Velkým plusem je přislíbená aktualizace na Android 4.0, na pomalejší podporu výrobce si ale hodně uživatelů stěžuje. Příznivce mobilních her možná ocení speciální sekci Tegra zone, kde jsou hry určené speciálně pro tento procesor. Zkoušet je budete na 4“ displeji s rozlišením 800 × 480 bodů a výbornou čitelností. Displej navíc chrání odolné sklo Gorilla Glass. Telefon sice nabízí 8Mpx fotoaparát, kvalitou ale zůstává za očekáváním. FullHD video určitě nabídne zajímavější výsledky. V této souvislosti se jistě hodí i přítomnost microHDMI nebo plných 8GB interní paměti.
 

LG P990 Optimus 2X lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Huawei Honor

Velice nenápadný Huawei se může chlubit černým a stylovým bílým provedením. I když je procesor jednojádrový, má takt 1,4 GHz. Ten doplňuje 512 MB operační paměti. Telefon určitě nepatří mezi nejtenčí a nejlehčí, zase to ale kompenzuje baterií s kapacitou 1900 mAh. Displej nabízí úhlopříčku 4“ a rozlišení 854 × 480 bodů. Fotit můžete v maximální rozlišení 8 Mpx, telefon umí i HD video. Docela neobvyklá je rovnou 2Mpx kamera na přední straně. Telefon nabízí Android ve verzi 2.3.5 a měl by se dočkat i verze 4. K zahození není ani 4 GB interní uživatelské paměti.

Při hledání na Heureka.cz si dávejte pozor. Telefon se jmenuje Honor, ale na stránkách ho najdete jako Honour.
 

HUAWEI U8860 Honour lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Reklama