Nejlepší telefony Sony (Ericsson)

Reklama

Jste věrní jedné mobilní značce? V tom případě se vám bude líbit výběr telefonů, který jsme pro vás vymysleli. Nejdůležitějším kritériem bude příslušnost ke správnému výrobci, až na druhém místě zohledníme také cenu. Vybereme nejlepší mobil za čtyři tisíce, osm tisíc a bez cenového omezení.

V dnešním díle nejlepších telefonů jsme museli vzít v potaz dvě značky, zaniklý Sony Ericsson i nástupce Sony. Ten zatím tolik mobilů nenabízí a tak by výběr nebyl příliš zajímavý. Telefony starší značky jsou stále hodně zajímavé a z dostupných informací srovnávacího webu Heureka, i pořád hodně populární. Sony (Ericsson) má silnou pozici hlavně v prostřední cenové hladině, tam je kandidátů na výběr hned několik. Naopak u levných mobilů do dopadlo podle očekávání, u nejdražší naopak možná překvapeni budete.

Přečtěte si také:

Nejlepší telefony Nokia

Nejlepší telefony Samsung

Nejlepší telefony HTC

Nejlepší telefony LG

Sony Ericsson Xperia Mini

Sony Ericsson Xperia Mini patří k nejzajímavějším telefonům do 4 000 Kč obecně, bez problémů se jí podaří uhájit prvenství i v rámci značky. Přívlastek mini si telefon rozhodně zaslouží, vždyť na výšku nemá ani 10 cm a hmotnost je současně pod 100 g. Z pochopitelných důvodů tak má mobil pouze 3“ displej, už rozlišení 480 × 320 bodů dává tušit, že se nebude jednat o nijak špatný smartphone. Drobné tělo totiž nabízí 1GHz procesor, HD video či 512 MB RAM. Telefon disponuje také rychlými daty nebo GPS (i když na navigaci už je displej přeci jenom malý). Operačním systémem je samozřejmě Android, výrobce jej graficky upravil tak, aby byl pohodlně ovladatelný i z malého displeje. Sháníte-li malý, levný mobil s dobrým výkonem, Xperia Mini je skvělá volba! Více informací najdete v recenzi.

Sony Ericsson Xperia Mini lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Sony Ericsson Xperia Pro

Tento telefon nemá o nic lepší parametry než spousta jiných Xperií z loňského roku, zvýšenou pozornost si ale zaslouží díky klávesnici. Podobně dobře vybavených smartphonů nabízejících navíc pohodlné psaní, příliš nenajdete. Klávesnice se pochopitelně podepsala na hmotnosti (142 g) i tloušťce mobilu (14 mm), pohodlí klávesnice vám ale tyto nedostatky bohatě vyváží. Mobil opravdu jinak není něčím výrazně zvláštní, spousta uživatelů by snad mohla přivítat hardwarová ovládací tlačítka pod displejem. Ten má 3,7“ a velmi dobré rozlišení 854 × 480 bodů. Gigahertzový procesor a 512 MB RAM pravděpodobně očekáváte, možná vás ale překvapí rovnou 8Mpx fotoaparát nebo rovný 1 GB uživatelské paměti. Telefon seženete ve světlé i tmavé variantě, pokaždé s kapacitou baterie 1500 mAh.

Recenzi mobilního telefonu Sony Ericsson Xperia Pro najdete zde.

Sony Ericsson Xperia Pro lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Sony Xperia P

Nejlépe vybaveným přístrojem Sony je bezesporu Xperia S, rozpačité dojmy z tohoto mobilu jsme ale probrali v recenzi a tak si naše větší sympatie odnáší Xperia P. A rozhodně má i co nabídnout. Kromě sympatického designu jsou to výborné rozměry (hmotnost pouze 120 g) nebo kvalitní technologie displeje. Kromě Bravia Engine se může Xperia P pochlubit i technologií WhiteMagic a rozdíl v čitelnosti oproti jiným telefonům je opravdu poznat. Bude vám ovšem muset stačit úhlopříčka 4“, ovšem s výborným rozlišením 960 × 540. Telefon nabízí nadprůměrnou kapacitu operační paměti, ta interní je 16 GB, bohužel ale bez podpory paměťových karet. Výborné výsledky se dají očekávat od 8Mpx fotoaparátu a fullHD videa.

Sony Xperia P lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Reklama