Nejlevnější dvoujádrové telefony

Reklama

S příchodem prvních čtyřjádrových telefonů ztratí jejich dvoujádroví předchůdci punc exkluzivity a stávají se levnější. Už dnes začíná jejich cena na hranici 7 000 Kč a bez problémů si vyberete pod deset tisíc korun.

I když jsou co nejsilnější procesory v mobilních telefonech do značné míry módou bez výraznějšího efektu na praktické fungování telefonu, do budoucna mají vícejádrové přístroje jednoznačně svůj potenciál. Pokud chcete alespoň lehce předběhnout dobu a přitom aspoň trochu ušetřit, měli byste vybírat mezi těmito dvoujádrovými přístroji.

LG Optimus 2X

Optimus 2X je historicky prvním dvoujádrem na našem trhu a takřka od začátku prodeje si drží velmi příznivou cenu, která díky exkluzivitě rozhodně nemusela být samozřejmostí. Uživatelé mohou přes tzv. Tegra Zone nakupovat zvláštní hry, které využijí potenciálu dvoujádrového procesoru. Působivé jsou i informace o fullHD videu nebo 8 Mpx fotoaparátu. Pro tento případ se rozhodně hodí i microHDMI (kabel ovšem není součástí balení). Trochu slabší je možná operační paměť, také displej s úhlopříčkou 4“ a rozlišením 800 × 480 bodů nemusí v tomto případě stačit každému. I tento mobil má přislíbený Android 4, na podporu výrobce si ale uživatelé dost stěžují.

Recenzi telefonu najdete zde.

LG P990 Optimus 2X lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

HTC Evo 3D

Tento telefon je tak trochu zjevením. HTC určitě nemá pověst výrobce, který by ze všeho nejvíce tlačil na cenu, Evo 3D jde ale proti zavedenému pravidlu a konkurenci svou výbavou pořádně drtí. Dvoujádrový procesor s taktem 1,2 GHz doplňuje grafika Adreno 220 a rovný 1 GB operační paměti. S podobným výkonem si telefon může troufnout nejenom na HD video, ale dokonce na focení ve 3D. Výtvory zatím budete prohlížet především na displeji, chybí větší podpora dalších zařízení, ale displej s 4,3“ a rozlišením 960 × 540 vás určitě nezklame. Telefon se dočká Androidu 4.0 a tak je jediným problémem dost vysoká hmotnost.

HTC EVO 3D lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Motorola Atrix

Telefony Motorola u nás příliš rozšířené nejsou, Atrix si přitom pozornost určitě zaslouží. Kromě dvoujádrového procesoru Tegra nabízí telefon 1 GB operační paměti a má také lepší rozlišení displeje než Optimus 2X. Čtyřpalcová úhlopříčka získala 960 × 540 pixelů. Telefon se určitě zalíbí i svou tloušťkou pouhých 10 mm nebo kapacitou baterie 1930 mAh. V průměru naopak zůstanou multimediální funkce, 5Mpx fotoaparát ani HD video není nic, co by bylo za tyto peníze výjimečné. Bohužel netušíme, jestli se telefon dočká čtyřkového Androidu, ne každému uživateli se líbí prostředí Motoblur. Oceňují ale velkou paměť 16 GB, navíc s podporou paměťových karet. Dost neprávem opomíjený mobil!

Motorola MB860 Atrix lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

HTC Sensation

HTC Sensation má celkem podobné parametry jako Evo 3D, navíc je dražší. Jednoznačným důvodem ke koupi by ale mohla být podstatně příjemnější hmotnost, i když 148 g určitě také není málo. Uživatelé také projevují trochu více nadšení z kvalit 8Mpx fotoaparátu. I tentokrát mu dělá společnost fullHD video. Mínusem je naopak slabší kapacita operační paměti.

HTC Sensation lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

LG Optimus 3D

Do našeho výběru dvoujádrových telefonů se vešel i druhý zástupce přístrojů s podporou 3D technologie. LG zde opět dosáhlo prvenství, na 3D obsahu v telefonu si navíc dalo docela záležet a tak můžete rovnou sledovat zajímavá videa, hrát hry nebo si jen prohlížet obrázky. I toto LG překvapí menší operační pamětí, u 4,3“ displeje bychom už také určitě chtěli větší rozlišení než jen 800 × 480 bodů. Situaci tak kromě 3D zachraňuje ještě fullHD video, nebo velká interní paměť. I tento telefon je vybaven microHDMI, uživatele ale trápí pomalou frekvencí aktualizací operačního systému Android.

Tip: přečtěte si srovnání Optimus 3D a HTC Evo 3D.

LG P920 Optimus 3D lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Reklama