Nejlevnější telefony Android s fotoaparátem 8 Mpx

Reklama

Už brzo na náš trh dorazí fotograficky bezkonkurenční Nokia 808 PureView. Fotky s vysokým rozlišením se ale dají pořídit i ze spousty jiných telefonů. Dnes jsme se zařídili na smartphony s operačním systémem Android.

Sony Ericsson Xperia Ray

Osmimegapixelové rozlišení, automatické ostření (autofokus), diodový blesk a možnost natáčet videa v rozlišení 1 280 × 720 bodů, to jsou základní charakteristiky fotoaparátu vestavěném v telefonu Sony Ericsson Xperia Ray. V ostatních ohledech se jedná o telefon s líbivým designem, gigahertzovým procesorem a operačním systémem Android. Špičkovou výbavu završuje podpora všemožných datových technologií a skvělý kapacitní dotykový displej. O Sony Ericssonu Xperia Ray byste měli uvažovat i v případě, kdy vám na kvalitě fotoaparátu zase tolik nezáleží, a chcete prostě skvěle vybavený mobil za dobrou cenu. Přesvědčte se v recenzi.

Sony Ericsson Xperia Ray lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Sony Ericsson Xperia Pro

Tento mobil je momentálně tím nejlepším, co si můžete pořídit s výsuvnou klávesnicí. I přes tento prvek si zachová příjemnou hmotnost pod 150 g. Výbavou je velmi podobný jiným Xperiím uvedeným na trh v druhé polovině loňského roku, operačním systémem je tudíž Android 2.3.5. Displej má sice jen 3,7“, ale současně také velmi dobré rozlišení 854 × 480 bodů. Jednojádrový procesor a 512 MB RAM představuje solidní standard, nad něj jistě ční 8Mpx fotoaparát a možná i HD video. S klávesnicí se pracuje na výbornou, žádné připomínky nemáme ani ke kvalitě konstrukce. Řada uživatelů si pouze stěžuje na lesklý povrch mobilu, který má výrazné tendence se upatlávat. Přečtěte si recenzi.

Sony Ericsson Xperia Pro lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Sony Ericsson Xperia Neo

Předchůdce modelu Xperia Ray se sice nemůže pochlubit tak elegantní designem a rozměry, ale stále se jedná o nadprůměrný mobil. Fotoaparát má kromě vysokého rozlišení i automatické ostření a diodový blesk. Nechybí ani HD video. Na své stáří telefon překvapí 1GHz procesorem a půlgigovou operační pamětí. Nezklame ani 3,7“ displej s (na svou dobu) nadprůměrným rozlišením 854 × 480 bodů. Jako operační systém použil výrobce Android 2.3.4. Pokud vám nevadí, že si kupujete starší mobil, Neo vás určitě nezklame.

Sony Ericsson Xperia Neo lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Motorolo Motoluxe

Motorola Motoluxe je smartphone, který vás zaujme především výrazným svítícím proužkem, který funguje jako informační dioda. Telefon nabízí 4“ TFT displej s dobrým rozlišením 854 × 480 bodů. Slabinou přístroje je určitě procesor, 800 MHz už dnes není nijak oslnivá hodnota. Do nadprůměru naopak určitě patří 8 Mpx fotoaparát, který bohužel doplňuje pouze slabší video s rozlišením 800 × 480 bodů. Také u tohoto výrobce je standardní prostředí systému Android přebarveno vlastní grafickou nástavbnou. Více se o této Motorole dozvíte v následujícím článku.

Motorola XT615 Motoluxe lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

LG Optimus 2X

Optimus 2X je historicky prvním dvoujádrem na našem trhu a takřka od začátku prodeje si drží velmi příznivou cenu, která díky exkluzivitě rozhodně nemusela být samozřejmostí. Uživatelé mohou přes tzv. Tegra Zone nakupovat zvláštní hry, které využijí potenciálu dvoujádrového procesoru. Působivé jsou i informace o fullHD videu nebo 8 Mpx fotoaparátu. Pro tento případ se rozhodně hodí i microHDMI (kabel ovšem není součástí balení). Trochu slabší je možná operační paměť, také displej s úhlopříčkou 4“ a rozlišením 800 × 480 bodů nemusí v tomto případě stačit každému. I tento mobil má přislíbený Android 4, na podporu výrobce si ale uživatelé dost stěžují. Recenzi najdete zde.

LG P990 Optimus 2X lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Reklama