Nejlevnější telefony s fullHD videem

Reklama

V poslední době se vyskytuje stále více mobilních telefonů, které nabízejí možnost natáčet video ve fullHD rozlišení, tj. 1920 × 1080 bodů. Většinou se ale jedná o velmi drahé smartphony. Zkusili jsme se proto porozhlédnout po alespoň trochu levnějších alternativách.

 LG Optimus 2X

Optimus 2X je historicky prvním dvoujádrem na našem trhu a takřka od začátku prodeje si drží velmi příznivou cenu, která díky exkluzivitě rozhodně nemusela být samozřejmostí. Uživatelé mohou přes tzv. Tegra Zone nakupovat zvláštní hry, které využijí potenciálu dvoujádrového procesoru. Působivé jsou i informace o fullHD videu nebo 8 Mpx fotoaparátu. Pro tento případ se rozhodně hodí i microHDMI (kabel ovšem není součástí balení). Trochu slabší je možná operační paměť, také displej s úhlopříčkou 4“ a rozlišením 800 × 480 bodů nemusí v tomto případě stačit každému. I tento mobil má přislíbený Android 4, na podporu výrobce si ale uživatelé dost stěžují.

LG P990 Optimus 2X lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Motorola Razr

Motorola Razr je vylepšenou verzí legendárního véčka, vše ovšem uděláno podle současné dotykové módy. Telefon má úžasnou tloušťku 7,1 mm a velmi kvalitní povrchovou úpravu. Skvělý je i Super AMOLED displej s rozlišením 960 × 540 bodů. Telefon má 16 GB interní paměti, podporuje také paměťové karty microSDHC a nabízí i velkou operační paměť 1 GB RAM. Ve výbavě stojí za pozornost kromě 8Mpx fotoaparátu a fullHD videa také přítomnost microHDMI.

Motorola XT910 Razr lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Samsung Galaxy S II

I když už všichni netrpělivě čekají na novinku Galaxy S III, starší model ještě dlouho zůstane mezi těmi lepšími smartphony, které si můžete pořídit. Má výborné rozměry i hmotnost, displej má přitom takřka 4,3“. Úplně moderní snad není jen rozlišení 800 × 480 bodů. Naopak technologie Super AMOLED zajišťuje velmi jasné barvy. Telefon má dvoujádrový procesor, velkou operační paměť a také 16 GB pro uložení uživatelských dat (a navíc i paměťové karty). Výborné výsledky čekejte od 8Mpx fotoaparátu a fullHD videa. A na dveře už konečně klepe i Android 4.

Samsung i9100 Galaxy S II lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Sony Xperia S

Sony Xperia S je současnou vlajkovou lodí tohoto staronového výrobce. Telefon má velký displej s HD rozlišením, výbavu doplňuje dvoujádrový procesor 1 GB RAM. Velká je i hodnota interní paměti, už ji ale nerozšíříte paměťovými kartami. Impozantně zní informace o multimediálních schopnostech tohoto přístroje. Jako jeden z mála mobilů totiž kombinuje 12Mpx fotoaparát s fullHD videem. Telefonu navíc nechybí microHDMI konektor pro snadnější propojení s televizí. U nedávno uvedeného mobilu trochu zamrzí starší verze operačního systému Android, také konstrukce a ovládání mohly být o kousek lepší. Více si přečtěte v naší recenzi.

Sony Xperia S lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

HTC Sensation

HTC Sensation má celkem podobné parametry jako model Evo 3D, je ovšem dražší a místo podpory 3D nabízí fullHD video. Důvodem ke koupi by mohla být také podstatně příjemnější hmotnost, i když 148 g určitě také není málo a Sensation patří v našem výběru k těžším smartphonům. FullHD videu dělá společnost 8Mpx fotoaparát. Mínusem je naopak slabší kapacita operační paměti.

HTC Sensation lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Reklama