Nejlevnější telefony s podporou Wi-Fi a pamětovými kartami

Reklama

Chcete na svém telefonu využívat datové připojení přes sítě Wi-Fi a mít dostatek paměti zajištěné kartami microSD? Právě pro vás jsme připravili následujících pět tipů na velmi levné telefony, které obě zmíněné funkce nabízejí.

Sony Ericsson TXT

Tento mobil zaujme také uživatele, kteří chtějí plnohodnotnou klávesnici. Preferujete-li současně dnes už zaniklou značku Sony Ericsson, tento mobil představuje dobrou volbu za cenu do 2 000 Kč. Jeho nespornou výhodou je poměrně velký 2,6“ displej, výraznou výhodu představuje také připojení k Wi-Fi. Alternativní datové přenosy představuje EDGE. Uživatele by mohlo odradit až zbytečné množství ovládacích tlačítek pod displejem, těšit se ale mohou z 3Mpx fotoaparátu nebo připojení k počítači přes microUSB (což vždy nebyla u této značky samozřejmost). Telefon má i poměrně velkou interní paměť a k tomu navíc i karty microSDHC.

Sony Ericsson TXT lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Samsung Star II

Samsung Star II už patří ke starším mobilním přístrojům, jedná se ale o líbivý dotykový mobil, který býval u uživatelů hodně populární a představoval jeden z prvních významných úspěchů Samsungu s dotykovými mobily. Existuje také verze s podporou dvou SIM karet, technické parametry jsou dost podobné. Telefon nemá operační systém, ovládací prostředí TouchWiz je ale totožné jako u smartphonů. Hlavní výhodou je přítomnost technologie, telefon totiž nenabízí rychlá data, má pouze GPRS a EDGE. Další konektivita už je standardní, mobil má microUSB a 3,5mm jack. Displej nabízí úhlopříčku 3“.

Samsung S5260 Star II lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Sony Ericsson Walkman Mix

I když je tento telefon podobný Xperiím, otevřený operační systém u něj nenajdete. Jedná se o docela jednoduchý mobil, jehož hlavní předností je přítomnost Wi-Fi a velmi dobré je také rozlišení dotykového displeje, plných 400 × 240 bodů. Telefon si vystačí pouze s GPRS a EDGE, nepříliš velkou uživatelskou paměť 100 MB samozřejmě rozšíříte paměťovými kartami. U hudebního telefonu nemůže chybět ani standardní audiokonektor. Baterie má kapacitu 1000 mAh, díky nižšímu výkonu mobilu ale zcela dostačuje a podílí se na velmi nízké hmotnosti přístroje.

Sony Ericsson WT13 Walkman Mix lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Nokia Asha 306

Nokia Asha 306 patří do nové generace mobilů Nokia, kdy se dotykové ovládání dostalo také do systému Series 40. Telefon ovládáte pouze přes 3“ displej s rozlišením 400 × 240 bodů. Místo kapacitní technologie je tentokrát použita odporová. Telefon má velmi jednoduchou výbavu, ve které byste marně hledali podporu rychlých dat, na druhou stranu ale nechybí bluetooth. Pozor si ovšem dávejte na absenci GPS. Podprůměrné jsou bohužel i multimediální funkce, ani 2Mpx fotoaparát ani QCIF video zázraky nesvedou. Na druhou stranu se jedná o velmi levný mobil s jednoduchým ovládáním i příjemnými rozměry.

Nokia Asha 306 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Huawei Ideos X1

I když je Huawei na českém trhu stále nováčkem, o kvalitu jeho telefonů rozhodně nemusíte mít obavy. Výrobce se zaměřuje hlavně na smartphony s Androidem, a ani model Ideos X1 není výjimkou. Kvůli nízké ceně se ale musíte smířit s několika omezeními. Vadit by vám mohl menší, 2,8“ displej a především na dnešní dobu už pomalý procesor s taktem 528 MHz. Také 3Mpx fotoaparát produkuje maximálně průměrně kvalitní fotky. Ideos X1 má ale i spoustu kladných vlastností. Jsou to výborné rozměry a hmotnost do 100 g, kromě rychlých dat má i GPS s kompasem a 512 MB pro ukládání dat (poté musíte přikoupit paměťovou kartu).

Huawei Ideos X1 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Reklama