Nejlevnější telefony s velkou operační pamětí RAM

Reklama

Zatímco v našem minulém výběru jsme byli celkem příjemně překvapeni sympatickými cenami některých dvoujádrových mobilů, hledáte-li levný smartphone s velkou operační pamětí, moc potěšeni nebudete. Ceny vysoké a skoro vše pod taktovkou jediného výrobce.

Vyšší ceny mobilů s velkou operační pamětí se dají vysvětlit vícero způsoby. Základem ale podle našeho názoru zůstává, že RAM není tak protěžovanou hodnotou jako výkon procesoru a proto si jí mnozí uživatelé nevšímají. Je přitom hodně důležitá. Bez dostatečné paměti je úplně jedno, jak máte rychlý procesor, mobil prostě plynulý nebude.

Tip: vyberte si nejlevnější telefony s 1GHz nebo dvoujádrovým procesorem.

U operační paměti je třeba také zdůraznit, že uživatel rozhodně nemá k dispozici celou kapacitu, ale její velkou část si zabírá samotný provoz operačního systému.

HTC Desire S

Pravděpodobně nejlevnější varianta, pokud sháníte telefon s dostatkem paměti. Bez problémů jej seženete pod 8 000 Kč. Displej má ještě přijatelnou úhlopříčku 3,7“ s obvyklým rozlišením 800 × 480 bodů. Jako u všech ostatních telefonů v této skupině je standardem plná datová výbava nebo třeba GPS. Desire S k tomu přidává 5 Mpx fotoaparát a HD video. Při špatném úchopu se bohužel projevuje horší kvalita Wi-Fi signálu, někteří uživatelé si také stěžují na horší kvalitu zadního krytu.

HTC Desire S lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

HTC Rhyme

Tento telefon „vděčí“ za svou vyšší cenu především trochu netradičnímu designu, HTC také ve své nabídce nemá příliš telefonů v béžové či fialové barvě. Za zmínku určitě stojí i bohatší příslušenství než jsme u mobilů zvyklí. Kromě obvyklého pouzdra či sluchátek se objevují i speciality jako blikající kostka upozorňující na volání nebo dokovací stanice. Nevýhodou by mohla být nemožnost uživatelské výměny baterie. Po hardwarové stránce před sebou máme stejný telefon jako předchozí Desire S.

Přečtěte si recenzi HTC Rhyme

HTC Rhyme lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

HTC Evo 3D

Tento telefon je tak trochu zjevením. HTC určitě nemá pověst výrobce, který by ze všeho nejvíce tlačil na cenu, Evo 3D jde ale proti zavedenému pravidlu a konkurenci svou výbavou pořádně drtí. Dvoujádrový procesor s taktem 1,2 GHz doplňuje grafika Adreno 220 a rovný 1 GB operační paměti. S podobným výkonem si telefon může troufnout nejenom na HD video, ale dokonce na focení ve 3D. Výtvory zatím budete prohlížet především na displeji, chybí větší podpora dalších zařízení, ale displej s 4,3“ a rozlišením 960 × 540 vás určitě nezklame. Telefon se dočká Androidu 4.0 a tak je jediným problémem dost vysoká hmotnost.

HTC EVO 3D lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

HTC Sensation

HTC Sensation má celkem podobné parametry jako Evo 3D, navíc je dražší. Jednoznačným důvodem ke koupi by ale mohla být podstatně příjemnější hmotnost, i když 148 g určitě také není málo. Uživatelé také projevují trochu více nadšení z kvalit 8Mpx fotoaparátu. I tentokrát mu dělá společnost fullHD video. Mínusem je naopak slabší kapacita operační paměti, v tomto případě „jen“ 768 MB RAM.

HTC Sensation lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Nokia N9

Alespoň jeden zástupce konkurence se do našeho srovnání vměstnal. Nokia N9 je hodně zajímavým telefonem. Má vynikající design, ale především používá unikátní operační systém Meego. Má odlišené ovládání než jsme u smartphonů zvyklí, nelze také počítat s takovým množstvím aplikací jako u jiných OS. Telefon se vám ale určitě zalíbí 3,9“ AMOLED displejem, 8 Mpx fotoaparátem nebo HD videem. Velkou slabinou přístroje je špatná baterie, nerozšíříte si také interní paměť a používat musíte microSIM. Paměť RAM má hodnotu 1 GB.

Nokia N9 16GB lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Reklama