Největší zájem je o superlevné smartphony

Reklama

Prodejce Expert Elektro se pochlubil se svými statistikami. Podle nich klesá zájem o smartphony střední cenové kategorie a lidé se naopak přiklánějí k těm nejlevnějším.

Podle statistik prodejů Expert Elektro opravdu výrazně klesá zájem o smartphony střední cenové kategorie. Existuje sice malá skupina lidí, kteří si kupují telefony dražší než 8 000 Kč (konkrétně v roce 2015 takových bylo 2,1 %). Naprostá většina si ale pořizuje chytrý telefon za 2-4 000 Kč.

Právě podíl v této cenové skupině prudce roste. V roce 2013 tvořila tato skupina jen 38,9 % prodejů, v roce 2015 už to bylo 63,3 %. Naopak skupina dražších smartphonů (4-8 000 Kč) oslabila z 34,2 % na 18,7 %).

Expert_Elektro_cenove_kategorie

To je způsobeno nejspíš překotným vývojem. Zatímco ještě před třemi lety jste za dva tisíce skutečně nepořídili nic, co by se dalo v pohodě používat, dnes už za tuto cenu získáte dostatečné funkce a přiměřený výkon. Navíc se do této kategorie přesouvají lidé, kteří chytrý telefon vlastně nepotřebují, ale mobil bez operačního systému už dnes koupí jen stěží.

Reklama