Nejvíc SMS jízdenek používají v Ústí, nejméně v Pardubicích a Hradci [statistika]

Reklama

Sazka Mobil zveřejnil zajímavé statistiky, které se týkají využívání SMS jízdenek. Víte například, kolik jízdenek si průměrně koupí jeden zákazník, nebo v kterých hodinách je jízdenková špička?

SMS jízdenky jsou snadno použitelné a velmi praktické. Člověk nemusí nosit v kapse drobné, ani stát potupnou frontu u automatu nebo trafiky. Stačí odeslat jednoduchý kód (zapamatování usnadní některá z mnoha aplikací), chvíli počkat na odpověď, a můžete cestovat.

Rekordmanem ve využívání SMS jízdenek je zákazník, který jich objedná 36 měsíčně. Průměrný zákazník využije každý měsíc 6,3 jízdenky; průměr se ale počítá jen ze zákazníků, kteří si alespoň jednu SMS jízdenku měsíčně objednají. SMS jízdenky se nejvíc posílají mezi 14 až 17 hodinou. Absolutní špička je v 16 hodin, kdy lidé cestují z práce. Z hlediska dnů vede pondělí a pátek, to se nám nejspíš extrémně nechce kupovat papírové lístky.

Zajímavá je statistika využívání jízdenek v přepočtu na počet obyvatel (velká města tak nemají žádnou výhodu). Jako výchozí bod byla zvolena Praha, nejvíc jízdenek se ale pošle v Ústí nad Labem (3,03× více než v Praze). Srovnatelně jsou na tom Plzeň (97 % Prahy) a Liberec (93 % Prahy). Ostatní města už jsou na tom více méně hůře: Olomouc (63 %), Brno (59 %), Zlín (50 %), Ostrava (42 %), České Budějovice (41 %), Karlovy Vary (34 %), Hradec Králové (29 %) a Pardubice (27 %).

Reklama