Nejvýhodnější telefony s 8Mpx rozlišením fotoaparátu

Reklama

Připadá vám, že za mobil s vysokým rozlišením musíte platit příliš peněz? Máme pro vás pět argumentů, že to tak být nemusí. Ale pozor, nízká cena a kvalitní fotoaparát na jedné straně často znamenají, že se jinde muselo šetřit.

Kvalitních fotomobilů je na trhu spousta, většinou si za ně ale musíte pořádně připlatit. Zkusili jsme vypátrat několik telefonů, které vám neudělají přehnaně velkou díru v rozpočtu. Je to ale něco za něco, určitě nepočítejte, že současně s kvalitním rozlišením fotek získáte i nejnovější smartphone s nadupaným hardwarem.

Sony Ericsson Vivaz

Tento mobil už skutečně něco pamatuje, vždyť se prodává takřka dva roky. Pokud ale sháníte levný mobil, který umí pořídit kvalitní fotky, určitě chybu neuděláte. Kvalitní snímky a HD video si pochvalují takřka všichni uživatelé. Skoro všichni se ale také rozčilují nad starší verzí Symbianu, zde ještě S60 5th Edition. Vzhledem ke svému stáří nemá telefon tak špatné parametry, 720MHz procesor a 256 MB RAM nejsou nejhorší. Uživatelská paměť je malá, ale rozšíříte ji kartami. Potíže by mohl dělat displej, komu ale nevadí odporová technologie, bude naopak rád. Úhlopříčka 3,2“ pak dostala velmi solidní rozlišení 360 × 640 bodů. Chválit můžeme i dobré rozměry, jen 13 mm tloušťky je trochu příliš.

Sony Ericsson U5 Vivaz lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Nokia C6-01

I druhý zástupce v našem výběru je dotykový Symbian s 8Mpx fotoaparátem a HD videem. Pozor ale, ve specifikacích nenajdete automatické ostření, Nokia C6-01 má zase ale dvoudiodový blesk. Přesto jsou některé fotky při umělém osvětlení nepříliš vydařené. Celkově je ale fotoaparát jistě nadprůměrný. Rozměry i rozlišení displeje jsou stejné jako u Vivazu, Nokia už má ale kapacitní displej a je to také o pořádný kus těžší telefon. To ovšem můžeme omluvit, konstrukce je částečně kovová. Ani tentokrát se nejedná o žádného nováčka, nepřekvapí proto slabší 680MHz procesor a 256 MB RAM. Přesnou verze Symbianu je v tomto případě ^3, spoustě uživatelů vadí jeho pomalejší reakce.

Nokia C6-01 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Sony Ericsson Xperia Ray

Ať vybíráme telefony podle jakéhokoliv kritéria, Xperia Ray tam zapadne. Dostala se už do našeho výběru tenkých telefonů, zajímavých přístrojů u operátorů, mobilů s nejjemnějším displejem i levných mobilů s kvalitním fotoaparátem. Ten má kromě vysokého rozlišení i autofocus. Xperia Ray momentálně patří mezi to nejvýhodnější, co si můžete mezi mobily pořídit. Od předchozích telefonů se liší přítomností operačního systému Android. Přečtěte si i naši recenzi.

Sony Ericsson Xperia Ray lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Nokia C7

Tomuto stylovému telefonu s kovovým zadním krytem jsme se věnovali poměrně nedávno v tomto duelu. Alespoň v multimediální oblasti slavila C7 vítězství. Ze zástupců smartphonů se systémem Symbian je určitě v našem výběru nejvýkonnější a nejmodernější. Displej by sice mohl mít více než 3,5“ a uvítali bychom i rychlejší procesor, mezi pozitiva se ale jednoznačně počítá velká uživatelská paměť a GPS i s vestavěnou doživotní navigací.

Nokia C7 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Sony Ericsson Xperia Neo

Předchůdce modelu Xperia Ray se sice nemůže pochlubit tak elegantní designem a rozměry, ale stále se jedná o nadprůměrný mobil. Fotoaparát má kromě vysokého rozlišení i automatické ostření a diodový blesk. Nechybí ani HD video. Na své stáří telefon překvapí 1GHz procesorem a půlgigovou operační pamětí. Nezklame ani 3,7“ (největší velikost v našem výběru!) displej s nadprůměrným rozlišením 854 × 480 bodů. Jako operační systém použil výrobce Android 2.3.4. Pokud vám nevadí, že si kupujete starší mobil, Neo vás určitě nezklame.

Sony Ericsson Xperia Neo lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Reklama