Nejvýhodnější telefony s čtyřpalcovým displejem

Reklama

Displej s velikostí úhlopříčky 4“ se momentálně jeví jako ideální kompromis pokud chcete mobil, na kterém se dá přijatelně prohlížet internet, navigovat nebo hrát hry a současně netoužíte po předraženém pádlu. Jaké telefony s 4“ můžete momentálně výhodně koupit?

Huawei Ascend G300

Huawei Ascend G300 je velmi speciálním telefonem. Za velice výhodnou cenu totiž v sobě spojuje několik lákavých vlastností. Kromě čtyřpalcového displeje je to hlavně 1GHz procesor. To je opravdu výborná kombinace na takto levný mobil s Androidem. Huawei má i solidní 4GB interní paměť a kompletní nabídku rychlých dat. Ve výbavě se jako slabší jeví pouze rozlišení videa, uživatelé si ale občas stěžují na horší konstrukci a samotná kvalita displeje také není nic extra. Sháníte-li ale něco levného, Ascend G300 je pro vás ideální volbou.

HUAWEI Ascend G300 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Samsung Wave III

Samsung Wave III je prvním telefon s operačním systémem Bada 2.0. Může se chlubit hlavně vynikajícím displejem typu Super AMOLED s úhlopříčkou 4“ a rozlišením 480 × 800 bodů. Za pozornost stojí i velmi malá tloušťka telefonu. Mobil vypadá také velmi stylově, má rychlý 1,4GHz procesor, velkou interní paměť (3 GB) a ještě podporu paměťových karet. Multimediální výbava zahrnuje 5Mpx fotoaparát a HD video (tématu jsme se věnovali zde). Zbývající rozměry kromě tloušťky jsou 126 × 64 mm a 122 g hmotnosti.

SAMSUNG S8600 Wave III lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Samsung Omnia 7

Jedná se o starší mobil s operačním systémem Windows Phone. Stáří ovšem neznamená, že byste se nedostali k aktualizacím na novější verzi operačního systému. Displej má úhlopříčku 4“ a rozlišení 480 × 800 bodů. Pro někoho můžete být plusem, že displej je Super AMOLED. Nevýhodou přístroje (a všech mobilů s tímto OS) je nerozšiřitelná paměť, musí vám stačit 16 GB. Musí to stačit na uložení hudby i fotek z 5 Mpx fotoaparátu (s diodovým bleskem), který zvládne rovněž HD video. Hmotnost 138 g je dobře vyvážena kovovým zadním krytem. Pospěšte si, telefon se doprodává.

Samsung i8700 Omnia 7 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

LG Optimus Black

Optimus Black má také displej s úhlopříčkou 4“, zajímavostí je jeho NOVA displej s vyšší svítivostí než jsme u jiných LCD zvyklí. Ohromeni budete také z jeho tloušťky pouhých 9,2 mm! K podobnému číslu se pořád přibližuje jen několik výjimečných smartphonů. Výborné jsou i zbývající rozměry a vůbec celkové parametry přístroje. Přístroj funguje s operačním systémem Android, na internetu můžete objevit i bílou verzi mobilu (Optimus White). K dispozici máte 5 mpx fotoaparát, HD video, baterii s kapacitou 1500 mAh, rychlá data nebo třeba gigahertzový procesor.

LG P970 Optimus Black lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Motorola Motoluxe

Motorola Motoluxe je smartphone, který vás zaujme především výrazným svítícím proužkem, který funguje jako informační dioda. Telefon nabízí 4“ TFT displej s dobrým rozlišením 854 × 480 bodů. Slabinou přístroje je určitě procesor, 800 MHz už dnes není nijak oslnivá hodnota. Do nadprůměru naopak určitě patří 8 Mpx fotoaparát, který bohužel doplňuje pouze slabší video s rozlišením 800 × 480 bodů. Také u tohoto výrobce je standardní prostředí systému Android přebarveno vlastní grafickou nástavbnou. Více se o této Motorole dozvíte v následujícím článku.

Motorola XT615 Motoluxe lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Reklama