Netatmo inteligentní zvonek pohlídá nejen pošťáka

Reklama

Francouzské Netatmo doplňuje nabídku chytrých prvků do domácnosti zvonkem, který kamerou hlídá pohyb okolí dveří, umí ukládat video a ještě přes něj promluvíte s návštěvou

Výrobce Netatmo za pár dní startuje prodej chytrého zvonku pro domy a byty. Jde o další prvek domácnosti Netatmo, který vsází na kameru (testovali jsme kameru Netatmo Security). Menší doplněk s odolností IP44 (je zcela voděodolný, zvládne i mráz) patří někam ke vstupním dveřím, kromě tlačítka pro návštěvy nabízí kameru, mikrofon a reproduktor. Pro instalaci je třeba napájení 230 V, vyhovuje i napětí 8-24 V. Dá se tak nahradit stávající zvonek na fasádě nebo plotu.

Díky spárování s aplikací pro Android a iOS nepřijdete o jedinou návštěvu, stiskem tlačítka se vyšle upozornění do mobilu. Stejně tak se hlásí pohyb osob kolem dveří, jakmile se objeví v záběru (šířka 140 stupňů). Reproduktor umožní pohodlné odbavení návštěv, přes aplikaci můžete rovnou mluvit a vše uslyšíte. Kurýrům tak můžete říct, ať nechají balíček za dveřmi apod. Tohle funguje i mimo domácí Wi-Fi, mluvit s návštěvou lze třeba z práce nebo chalupy.

Zvonek lze doplnit microSD kartou pro lokální ukládání videí (max. kvalita 1080p) , nebo si je přes internet pošlete do aplikace. Samozřejmostí je infračervený přísvit pro noční záběry. Kamera zvonku pracuje podobně jako domácí kamera Security. Výhodou je možnost implementace do systému Apple HomeKit a nějakých scénářů – jakmile kamera někoho zachytí, rozbliká se v domě světlo apod. Za zvonek vydáme asi  8 000 Kč, Netatmo Droobell koupíte např. na Alza.cz.

 

Reklama