Netatmo má chytrou venkovní kameru, která umí křičet

Reklama

Netatmo rozšiřuje nabídku security řešení pro domácnosti. Chytrá kamera nabízí jednoduchou instalaci, pohlídá ve dne v noci a případné zloděje by měla odradit hlasitou sirénou.

Netatmo přidalo další kousek do mozaiky smart prvků pro domácnost. Francouzský výrobce se zabývá meteostanicemi, nedávno jsme zkoušeli vnitřní kameru a teď tu máme novinku – outdoorovou odolnou kameru s přísvitem a sirénou. Alarm lze spustit automaticky při narušení perimetru nebo ručně na dálku z mobilu. Výkon 105 dB by měl být ideální pro odstrašení v případě hlídání auta, pozemku či jiných koutů vašich nemovitostí. Kamera pracuje podobně jako ta vnitřní, rozpoznává lidi, zvířada, předměty, případné narušení indikuje notifikací do mobilu majitele nebo uvedeným hlasitým alarmem.

Kameru stačí zapojit do lokální Wi-Fi a nainstalovat obslužnou aplikaci. Obraz se vysílá do mobilu napřímo, nebo může jít na FTP nebo Dropbox uživatele. Kvalita fullHD zní dostatečně, video se současně ukládá ve smyčce na kartu SD, infračervené vidění pomůže v noci. Zabudované světlo může bliknout pro upozornění narušitele nebo posvítit majiteli při návratu domů. Kameru lze pořídit bez sirény za necelých 8 500 Kč, se sirénou vyjde přes 9 000 Kč. Už teď se dá předobjednat na Alza.cz.

Reklama