Netatmo systém pohlídá dveře, okna i návštěvy

Reklama

Netatmo vyvinulo nový systém hlídání bezpečnosti našich domácností. Nová sada snímačů dveří a oken obsahuje hlasitou sirénu a hlavně chytrou kameru, která pozná členy domácnosti.

Neatmo představuje inteligentní systém hlídání domácnosti, kde má hlavní slovo chytrá kamera s funkcí detekcí tváří a jejich rozpoznání. Stačí kolem ní projít a podle stylu chůze, tváře a dalších znaků pozná jestli se jedná o neznámého člověka a je třeba hlásit info do mobilu, nebo může být v klidu a jde o člena domácnosti. Kamera na telefon odesílá kromě fotky i video. Záznamy se ukládají na microSD kartu, případně na FTP nebo Dropbox uživatele, jinam neputují a nehrozí jejich hacknutí.

Dalšími prvky jsou snímače na dveře a okna, které registrují i malé otřesy a vibrace, jak na ně někdo může zkoušet tlačit a opatrně otevírat. Na dálku se v aplikaci dozvíme, jestli jsou všechna okna se snímači zavřená, stejně tak dveře. Pro upozornění napadení nemovistoti se může hodit výkonná siréna s hlukem 110 dB, která zloděje určitě vyplaší. Prvky Netatmo jsou již v prodeji na www.netatmo.com/cs-cz, kde chytrá kamera stojí 6 000 Kč, siréna bude za 2 000 Kč a 3 ks snímačů stojí na dveře/okna  3 000 Kč.

Reklama