Neuniklo vám nic? Velký přehled nejzajímavějších prázdninových článků

Reklama

Prázdniny, to je doba, kdy často na pár dní až týdnů zmizíme z internetu. Aby vám nic neuniklo, a měli jste ve škole pod lavicí co číst, přinášíme vám přehled nejzajímavějších článků, které jsme o prázdninách vydali.

Hodinky Gear Live: nový systém Android Wear na scénu

Samsung představuje další chytré hodinky, které se postarají o vaše zdraví a ještě je spárujete s mobilem s Androidem 4.3 a vyšším. V prodeji budou v černém a vínovém provedení, bohužel nikoliv v ČR.

Vodafone nabízí předplacenky s neomezeným voláním

Na neomezené tarify s měsíčním paušálem už jsme si v Česku za ten cca rok zvykli. Vodafone nyní přináší stejnou revoluci do oblasti předplacených karet, od 7. července si k nim můžete přikoupit jeden ze tří neomezených balíčků.

GoClever Insignia 5X: druhá baterie a co víc? [recenze]

Máte našetřeno asi 6 000 Kč na chytrý telefon a ohlížíte se po Androidu? A ještě k tomu chcete 5 palců na displeji, dual SIM a určitě 4jádrový procesor? GoClever vám vyjde vstříc, ovšem musíte s ním mít trpělivost.

Adobe Photoshop Express: kouzlete s fotkami v Lumiích

Fanoušci mobilních fotek můžou být u vytržení, s bezplatnou verzí Photoshopu si dosyta užijí úpravy fotek. Konečně jsme se dočkali verze i pro Windows Phone!

O2 kupuje Gorila mobil, získá 50 000 zákazníků

Na trhu virtuálních operátorů dochází k další velké změně. Po Viral mobilu, který zkrachoval, končí i Gorila Mobil. Ten ale nemizí z povrchu zemského úplně, jeho majitelům se podařilo uzavřít smlouvu o prodeji s O2.

Nokia Lumia 930 v prodeji za 13 990 Kč

České zastoupení Nokie oficiálně potvrzuje dostupnost novinky na trhu. Za hodně peněz dostanete dobře vybavený stroj s podporou LTE a fotoaparátem PureView. Nejlepší zprávou je však přítomnost Windows Phone 8.1.

ČTÚ bedlivě sleduje pokrytí LTE (aktuální mapa)

Operátoři si nemohou pokrývat republiku signálem LTE, jak se jim zlíbí. Omezují je relativně přísně nastavená rozvojová kritéria, k jejichž dodržování se zavázali při získání licence. ČTU nyní před zraky veřejnosti sleduje, jak tato kritéria dodržují.

Microsoft likviduje Nokii: propustí 12,5 tisíce lidí

Microsoft dnes oznámil tiskovou zprávou, že v nejbližší době výrazně sníží počet zaměstnanců. Z velké části se to bude týkat nováčků, které na konci dubna koupil spolu s divizí Nokia Devices & Services. Z nich odejde přibližně 12 500 osob napříč pozicemi.

HTC Desire 516: je libo barevný dualSIM?

HTC představilo zajímavý Android s cenou do 5 000 Kč, který podporuje dvě SIM, obsahuje Android 4.3 a nechybí ani 4jádrový procesor. Novinka s 5palcovým displejem už je k dostání v obchodech!

Konečně přiměřený displej: Nokia Lumia 630 [recenze]

Na dnešní poměry je příjemně malá, pořídíte ji za sympaticky nízkou cenu a její funkce budou většině lidí plně dostačovat. Řeč je o novém telefonu Nokia Lumia 630 s operačním systémem Windows Phone 8.1.

Vodafone mění od září chování datových tarifů

Vodafone chystá od 13. září zásadní změnu ve všech svých datových tarifech. Nově už nebude po vyčerpání limitu FUP docházet ke snížení rychlosti, ale aktivuje se vám nový balíček za 49 Kč. Pokud nesouhlasíte, musíte ho ručně deaktivovat.

Aktualizace Windows Phone 8.1 Cyan v plném proudu

Nokia před pár dny spustila vlny aktualizací všech Lumií s Windows Phone 8, nově dostanou verzi 8.1 Cyan s řadou vylepšení. Dostane se na všechny během následujících letních týdnů.

Samsung Galaxy S5: tolik plastu, tolik peněz [test]

Aktuálně nejlepší mobil rodiny Galaxy si vás chce získat parádním displejem, čtečkou otisků, měřičem tepu. Stranou nezůstal mocný výkon hardwaru.

Kazam: nová značka mobilů, která zdarma vymění rozbitý displej

Do Česka vstupuje další výrobce mobilů, respektive další značka. Tentokrát se jedná o značku původem z Velké Británie, která nese název Kazam. Aby se uchytila na již trochu přeplněném trhu, nabízí bezplatnou výměnu rozbitého displeje.

Výzkum Samsung: průměrná domácnost vlastní 18 elektronických zařízení

Samsung si nechal změřit tzv. Techonomic Index, který odhalil několik zajímavých informací o tom, jak v domácnostech používáme elektronické přístroje. Nás samozřejmě zajímají nejvíce mobilní telefony a tablety, kupříkladu pračky či trouby necháme jiným webům.

Zkušenosti s telefonem Aligator S5000 Duo

Když jsem se poprvé dozvěděla značku telefon, který budu testovat, představovala jsem si klasický Aligator pro seniory s velkým displejem a tlačítky. Zklamání netrvalo dlouho, a tak se s vámi mohu nyní podělit o své pocity a zkušenosti z dvoutýdenního soužití s tímto mobilním telefonem.

LG G3: zaťukejte na 5,5palcový displej [test]

Vyladěný smartphone od LG nabízí výkonný hardware, kvalitní fotoaparát, to vše v zaoblené plastové konstrukci. Velký IPS displej roztažený ke krajům udělá radost kvalitou obrazu.

Mapy.cz – najdete lepší aplikaci pro Lumie?

Čerstvá aktualizace posouvá Mapy.cz mezi absolutní špičku aplikací pro Windows Phone. Podpora offline, mapy Slovenska, funkce Batůžku a další se jednoduše povedly.

O2 má opět předplacenku, u které se platí jen první minuta

O2 přichází se staronovou předplacenkou Na!Dlouho, díky níž mohou zákazníci volat za cenu první minuty. Výhoda platí do vlastní sítě automaticky, při volání ke konkurenci musíte nejprve dobít alespoň 300 Kč.

Sony Xperia M2 Aqua: střední třída pod vodou [preview]

Sony se pokouší prorazit se svými odolnými mobily i do střední třídy. Důkazem budiž Sony Xperia M2 Aqua, která je, jak název napovídá, dokonale odolná proti vodě. Jedná se o mobil s 4,8″ displejem, čtyřjádrem a operačním systémem Android.

Swarm: přátelé, tady jsem! [aplikace]

Fanouškům Foursquare asi netřeba představovat princip hlášení polohy v oblíbeném podniku nebo jiném místě. Nyní vývojáři posouvají tuto hru více k vašim nejbližším.

Vodafone má tarif pro studenty s volnými SMS

Vodafone po delší době přišel s tarifem pro studenty, respektive pro mladé lidi do 26 let. Má 600 minut na volání, volné SMS do všech sítí a pořádný balík dat. Můžete si k němu dokonce pořídit telefon na splátky, v tom případě ale s úvazkem.

T-Mobile má nový tarif: rodinný, sdílený a neomezený v jednom

T-Mobile přišel s inovativním tarifem S námi sdílený, který splňuje hned několik charakteristik moderního tarifu. Je neomezený a sdílí data v rámci rodinného balíčku. Připravte se ale na dvouletý úvazek.

Výsledky operátorů: T-Mobile stále jedničkou

Mobilní operátoři zveřejnili své finanční výsledky za první pololetí roku 2014. Pojďte se s námi podívat, jak vypadají karty na českém mobilním trhu před tím, než se pořádně rozjedou nové sítě LTE. Není překvapením, že jedničkou i nadále zůstává T-Mobile.

Zkušenosti s telefonem Aligator S4020 Senior

Seniorský mobil Aligator S4020 Senior jsem testoval celý měsíc a připravil několik postřehů, kvalit i slabin, které na sebe telefon za tuto dobu stačil prozradit. Celý článek je taková koláž mých postřehů a připomínek mé babičky, které tímto za testování děkuji.

T-Mobile má v nabídce první mobil s Firefox OS – Alcatel OneTouch Fire E

T-Mobile jako první český operátor zařadil do nabídky telefon s operačním systémem Firefox OS, který je založen na HTML 5 a prohlížeči Firefox. Konkrétně se jedná o 4,5″ Alcatel One Touch Fire E s dvoujádrovým procesorem a 5Mpx fotoaparátem.

Samsung Galaxy Grand Neo: pětipalcový Android [test]

V záplavě telefonů s Androidem se objevila další novinka, pětipalcový Samsung Galaxy Grand Neo s čtyřjádrovým procesorem. Ničím zvláštním sice nezaujme, určitě si ale pár svých příznivců najde.

Reklama