Neunikne vám žádný gól: přehled Euro 2012 aplikací

Reklama

Fotbalová horečka vypukla naplno, a jestli chcete mít neustálý přehled o aktuálním dění i všech zápasech, neměly by ve vašem smartphonu chybět aplikace, které se fotbalovému mistrovství Evropy věnují. Máme pro vás pár tipů.

Euro 2012

Oficiální aplikace mistrovství, která poskytuje všechny potřebné informace. Zkoušeli jsme ji na operačním systému Android a výhrady máme pouze k trošku krkolomnějšímu ovládání. Např. přehled zápasů rozdělený po skupinách představuje až příliš obrovský seznam. Ještě že hrajeme v Áčku.

Obsahově je ale vše skvělé. Na úvodní stránce vidíte poslední výsledky a aktuality z Eura. Dostanete se k přehledu situace ve skupinách (i když by postup mohl být jednodušší), víte, jak budou postupovat vyřazovací zápasy. Podívat se také můžete na soupisky jednotlivých týmů, rozpis jejich zápasů a situaci ve skupinách. Samozřejmě nechybí ani obrazové a video zpravodajství, i když to zatím, na úvodu turnaje, ještě čeká na doplnění.

Aplikace je k dispozici pro tři operační systémy, pozor by si měli dávat majitelé Windows Phone, kteří ji musí koupit za 21 Kč.

Odkaz na stažení: Android, iOSWindows Phone

ME2012

Tuto aplikaci má na svědomí T-Mobile a opravdu se mu povedla výborně. Na rozdíl od předchozí se dočkáte zpravodajství v češtině a s pochopitelným zaměřením hlavně na náš národní tým. K dispozici máte přehledný program šampionátu, výsledky a tabulky jednotlivých skupin i podrobnější zpravodajství o odehraných zápasech.

Navíc se můžete zúčastnit soutěže s T-Mobilem, nebo třeba poslat vzkaz českému týmu. Škoda, že si T-Mobile nevzpomněl na více mobilních platforem.

Odkaz na stažení: AndroidiOS

Euro 2012 Live

Máte-li Windows Phone a nechce se vám platit za oficiální Euro aplikaci, vyzkoušejte tuto náhradu. Jako jediná mi ihned fungovala bez potíží, ukazovala aktuální výsledky i další údaje. Aplikace nabízí přehled ve skupinách, pohled na všechna utkání mistrovství a nechybí ani aktuální zpravodajství. To vás ovšem přesměruje na stránky www.uefa.com. Výborně hodnotím možnost upozorňování, když dá váš oblíbený tým gól.

Odkaz na stažení

Euro 2012 Plán

Pokud vám stačí něco jednoduššího a skromnějšího než oficiální aplikace, zkuste tuhle. Nabízí po obrazovkách rozdělené výsledky a tabulky z jednotlivých skupin. Listováním do stran se postupně dostanete i k vyřazovacím bojům v turnaji. Tahle aplikace je pouze pro majitele Androidů.

Odkaz na stažení

Euro 2012 Guide

Majitelé telefonů s OS Anna nebo Belle mají situaci složitější, neplacené aplikace budou v Obchodě hledat složitě. Tento program je ale přijde jen na 20 Kč a poskytuje velmi dobrý přehled o dění na turnaji. Oproti předchozím aplikacím (kromě ME2012) nabízí navíc také informace o jednotlivých stadionech, na kterých se šampionát odehrává, velmi dobrým nápadem je také přehled nejlepších střelců. V průběhu zápasů můžete navíc získávat aktualizované skóre z utkání.

Odkaz na stažení

Reklama