Nexus 7 se konečně prodává i v Česku

Reklama

Google ve spolupráci s Asusem uvádějí na český trh tablet Nexus 7. Za necelých šest tisíc korun můžete mít sedmipalcový tablet s nejnovější verzí operačního systému Android. Nexus 7 je vlajkovou lodí, kterou Google označuje jako referenční tablet s Androidem.

V Česku se tedy nyní prodává za doporučenou cenu 5 990 Kč. Srovnání cen v různých obchodech si můžete prohlédnout po kliknutí na cenový graf uvedený na konci článku. Co za tuto cenu dostanete?

Předně je to výkonný tablet s nejnovější verzi Androidu, tedy aktuálně 4.1 Jelly Bean. K jeho pohonu slouží čtyřjádrový procesor s frekvencí 1,2 GHz, pro běh aplikací pak slouží paměť RAM s kapacitou 1 GB. Pro uložení vašich dat poslouží 16GB úložiště.

Displej je sice jen sedmipalcový, má ale rozlišení 1 280 × 800 bodů a multidotekové ovládání. Již na první pohled vás Nexus 7 zaujme tenkým tělem o tloušťce 10,5 mm. I přes hmotnost 340 g (to jsou asi dva mobily držené v jedné ruce) slibuje výrobce dlouhou výdrž na jedno nabití – 9,5 hodiny provozu.

Graf ceny produktu Google Nexus 7 poskytuje server Heureka.cz

Reklama