Nezapomeňte na dovolené na Google Mapy offline

Reklama

Přibližně před měsícem Google představil novou funkci svých map, která vám pomůže ušetřit peníze za přenesená data. Mapové podklady si můžete do svého mobilního telefonu stáhnout a používat offline. Zní to výborně, ale nedostatky se najdou.

Abyste offline mapy mohli používat, musíte mít aplikaci přinejmenším ve verzi 6.9. Samotné stažení mapových podkladů je jednoduché. V nastavení vyberete položku Zpřístupnit offline a následně si vyberete, jak velkou oblast mapy chcete stáhnout. Už tady se ale začnou objevovat komplikace. Podobných mapových výřezů nemůžete mít libovolné množství, v některých částech mapy jste různě omezeni velikostí, jinde množstvím podrobností, které na stažené mapě uvidíte. Před cestou na dovolenou si tak raději zkontrolujte, jestli raději nepřibalit i klasickou mapu.

 

Ani když si vyberete přesnou oblast, nemáte vyhráno. Ani po měsíci provozu totiž nedokáže služba mapy stáhnout nijak rychle. Na své domácí Wi-Fi, kde nemám s rychlostí připojení žádný problém, trvalo stažení pár MB dlouhé minuty.

Oproti předchozí verzi, kterou jste mohli využívat zapnutím funkce přes laboratoře Google se tak jediné vylepšení týká možnosti zvolení konkrétní velikosti mapy. Jako pozitivum se dá hodnotit i snadný přehled, které části mapy už máte stažené, jednotlivé čtverce si také můžete libovolně pojmenovat.

Od aplikace jsem ale osobně čekal podstatně víc, navigování v offline stále není možné, stahování funguje špatně a pro všechny oblasti neplatí stejné podmínky. Snad Google většinu problémů vyřeší co nejdříve.

Reklama