NightLight: stylové noční hodiny (recenze Symbian aplikace)

Reklama

Asi nebude mnoho lidí, kteří by někde u postele neměli hodiny. Situace se ale dá vyřešit i jiným způsobem. Stačí si do mobilu nainstalovat aplikaci, která vám noční hodiny jednoduše nahradí.

NightLight má docela vysoké hodnocení, a proto jsem se rozhodl aplikaci vyzkoušet. Nejprve jsem si stáhl freewarovou verzi. Nabídla mi přesně to, co jsem očekával. Hodiny přes celou šířku displeje v horizontálním režimu. Na vertikální se přepnout nedá, hodiny by byly příliš malé. Trochu pohybuji o nutnosti vteřinovky, bez ní by číslice mohly být ještě větší. Celkem malým písmem je ještě pod ukazatelem času zapsán den v týdnu.

Nastavení nabízí přepnutí na dvanáctihodinový formát a pro někoho užitečnou vlastnost, a sice zhasnutí displeje. Tím se rozhodně ušetří baterie, ale abyste v noci hodiny oživili, musíte do displeje ťuknout. Smrt pro baterii naopak představuje dvojí ťuknutí, kdy se displej podsvítí na bílou barvu a písmo je šedé. Ať tak či tak, telefon s energií do rána stejně nevydrží.

Více funkcí freewarová verze nemá, docela mne překvapilo, že se ale dá stáhnout i placená varianta. Byl jsem celkem zvědav, co navíc může mít a tak jsem neodolal a koupil. Můžu myslím rovnou říct, že to bylo zbytečné.

Placená verze přidává k předchozím dvěma funkcím ještě o dvě možnosti navíc. Zajímavější volbou je změna barvy písma hodiny. Přepínáte ji na barevné stupnici, což teoreticky zvyšuje počet nastavitelných možností. Programu můžete také určit, jak silně je třeba do displeje ťuknout, aby se případně rozsvítil. I když byla investice do placené verze hodně nízká, přeci jenom jsem čekal třeba editaci fontu číslic, budík, nebo nějaké jiné překvapení. Bezplatná verze tentokrát bohatě dostačuje.

Cena: 20 Kč

Freeware varianta: ano

Operační systém: Symbian Anna, Belle, S60 5th Edition

Reklama