Nokia 3220: světelná kouzelnice s hromadou LED [retro]

Reklama

Nokia 3220 byla představena v roce 2004 a na první pohled bylo jasné, kam s ní výrobce mířil. Přesně do rukou teenagerů, kteří chtěli ohromit okolí bohatými světelnými efekty, výměnnými kryty i unikátními světelnými zprávami!

Telefon bez operačního systému dostal platformu Series 40. Rozměrově nebyl nijak přerostlý ani těžký, ovšem barevné provedení krytů bylo dost divoké. Součástí balení telefonu byly náhradní přední i zadní kryty, za pozornost stál třeba průhledná zadní část s možností vložení vlastní fotky nebo jiné grafiky.

Nokia 3220 ve zkratce

  • Rozměry a hmotnost: 105 × 44 × 19 mm, 86 g
  • Displej: 1,9″, TFT LCD barevný, 128 × 128 bodů, 65 tis. barev
  • Data: GPRS, EDGE
  • Paměť: 2,5 MB vnitřní, bez karet
  • Fotoaparát: vestavěný VGA, video
  • Funkce: výměnné kryty, wave messaging, světelné efekty
  • Cena: v roce 2004 asi 7 000 Kč

Baculatější konstrukce barevný displej s nízkým rozlišením 128 × 128 bodů. Alfanumerická tlačítka i ta funkční se sdružovala do tří skupinek. Další průzkum konstrukce snadno odhalil vyboulenou konstrukci na čtyřech místech na bocích. V těchto částech se ukrývala spousta barevných LED, které při zvonění spustily velikou světelnou show. Měnila se intenzita, doba svitu, v akci to byla pořádná divočina. Podívejte se na dobové video.

Velkým snem majitelů Nokie 3220 byl dokoupitelný kryt se svislou řadou LED pro tzv. wave messaging. Díky aplikaci v mobilu stačilo napsat text i s grafickým symbolem do 15 znaků a pak komíhat s telefonem, zpráva byla čitelná. Kdo ví, k čemu to vlastně sloužilo, ale efekt nebyl špatný. Podívejte se na ukázkové video, pochopíte to snadno.

Platforma Series 40 nabídla slušný uživatelský komfort, za zmínku stojí EDGE na připojení. Nokia měla i VGA vestavěný fotoaparát, natočila i video. To se moc použít nedalo, když měl mobil jen 2,5MB vnitřní paměti. Telefon postrádat spojení přes bluetooth i infraport, posloužit tak musel datový kabel.

Reklama