Nokia 515: je libo klávesnici? [preview]

Reklama

Nokia představila v Moskvě nový mobil označený jako Nokia 515. Jeho hlavní charakteristikou je přítomnost klasické klávesnice, na jakou jsme byli ještě před pár lety zvyklí. Pokud chcete solidně vypadající mobil, jste na správné adrese.

Nokia_515_2

Po designové stránce se jedná o mobil s hliníkovým tělem a klasickou telefonní klávesnicí, kterou nám nejspíš navždy ukradl iPhone. Displej je kryt odolným sklíčkem Gorilla Glass 2. Fotoaparát nabídne rozlišení 5 Mpx, diodový blesk a několik zajímavých funkcí – panorama, sekvenční snímání či autoprotrét s hlasovým průvodcem.

Nokia_515_1

 

Pro stahování dat je k dispozici technologie HSDPA, z pokročilých funkcí můžeme jmenovat například Mail for Exchange pro pohodlnou práci s pracovní poštou nebo podporu sociálních sítí Facebook, Twitter nebo Nimbuzz. Díky aplikaci Transfer bude možné synchronizovat kontakty se smartphonem s operačním systémem Windows Phone či Android.

Nokia_515_3

Nokia 515 se bude prodávat ve verzi pro jednu či dvě SIM karty, předpokládaná cena je 115 eur bez daně (v Česku tedy pravděpodobně něco okolo 3 700 Kč). Již v průběhu září se v černé a bílé variantě objeví v Rusku, Německu, Švýcarsku a Polsku, další trhy budou postupně následovat.

Reklama