Nokia 700 vs. Nokia C7: duel smartphonů s Nokia Belle

Reklama

Nokia na Mobile World Congress jednoznačně dokázala, že svůj operační systém ještě hned tak potopit nehodlá. Nákup smartphonu s OS Belle se tedy vyplatí. A za podobnou cenu můžete pořídit i značně rozdílné přístroje, jak si ukážeme v tomto duelu.

Při procházení internetových obchodů si můžete všimnout, že se tyto dva velmi dobře vybavené smartphony cenově docela přibližují. Každý má své nepopiratelné výhody, který si tedy vybrat?

Design, rozměry

Oba dva telefony můžeme rozhodně označit za vzhledově povedené. Zatímco C7 zaujme už z obrázku, kouzlo sedmistovky objevíte teprve při živém kontaktu. I když se dají oba telefony koupit ve více barvách (a nabídka modelu 700 vypadá trochu atraktivněji), je nesporné, že kovový zadní kryt modelu C7 je vyšší zárukou kvalitní konstrukce.

A pozor, kovové prvky se podepsaly i na velmi rozdílné hmotnosti telefonů. Nokia C7 váží o více než 30 g více, a v ruce už poznáte rozdíl. Na druhou stranu, 129 g je pořád v normě. Rozdíly v rozměrech už nejsou tak dramatické.

Na moment se zastavíme i u ovládání. Pokud preferujete, abyste prstem i poslepu odlišili, které tlačítko mačkáte, je lepší C7 (díky výraznému středovému tlačítku), u Nokie 700 jsou ale zase všechna tlačítka hardwarová, i když srovnaná do jednoho bloku.

Oba telefony mají své kouzlo. Nokia 700 je menší, lehčí, kompaktnější, C7 zas má kovové prvky. S trochou nadsázky se dá doporučit, abyste vybírali podle velikosti svých rukou.

Displej, Hardware

Rozměry se samozřejmě podepsaly na velikosti displeje, kupodivu ale méně, než by se dalo čekat. Nokia 700 má displej menší, na výšku ale jen 6 mm a na šířku o 3 mm. Telefony si zachovávají stejné rozlišení 360 × 640 bodů a technologii displeje AMOLED. Výhodu v čitelnosti ale má sedmistovka, kvůli technologii Clear Black.

V hardwarové oblasti je poznat, že Nokia C7 už je starší mobil. Přesto se ale může pochlubit výrazně větší kapacitou interní paměti (8 GB vs. 2 GB) a také vyšší kapacitou baterie. Rychlost procesoru i operační paměť ale jasně hovoří ve prospěch modelu 700. Data zvládají oba telefony na jedničku.

Rozdíl ve velikosti displeje není tak zásadní, zato rychlost a paměť se liší o docela hodně. Vybrali bychom si proto Nokii 700.

Operační systém

Hlavně u Nokie C7 prošel operační systém několika zásadními inovacemi a tak se nyní mohou oba mobily chlubit OS Nokia Belle. U C7 se jedná, dle reakcí uživatelů, o jednoznačný krok správným směrem, docela dobré reakce ale sklízí Belle obecně.

Nokia 700 má výhodu v tom, že se pro ni plánuje další velká aktualizace operačního systému, u C7 se už o ničem podobném nemluví.

Oba telefony nabídnou ten stejný software, pokud byste ale aktualizaci u C7 nechtěli a zůstávali u starší verze, jednoznačné preference by získala Nokia 700.

Multimedia

Podle multimédií byste určitě nepoznali, který telefon je novější. Když pomineme to, že ani jeden telefon nezvládá automatické ostření, Nokia C7 vychází z dalšího srovnání vždy lépe. Fotoaparát má vyšší rozlišení a nabízí také výkonnější dvoudiodový blesk. Do interní paměti se vejde více hudebních skladeb, nemusíte hned kupovat microSD kartu. HD video zvládají oba telefony.

Je zřejmé, že Nokia C7 patřila dříve k top modelům, její multimediální schopnosti jsou na vyšší úrovni.

Cena

Cena se v internetových obchodech pohybuje v docela velkém rozmezí, když se podíváme na ceníky operátorů, vyjde pokaždé o pár stovek výhodněji Nokia 700. Dá se ale očekávat, že při ukončení prodejů C7 se telefon cenově ještě více přiblíží.

Nokia 700 má určitě větší potenciál do budoucna, nikdy ale nenahradí současné výhody C7. O trochu lepší ovladatelnost a jednoznačně lepší multimediální schopnosti.

Nokia 700 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Nokia C7 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Reklama