Nokia 7250: zajímavá módní záležitost [retro]

Reklama

Byla uhrančivě nádherná, nabídla integrovaný fotoaparát, barevné kryty, kvalitní funkce. Tohle byl jeden z nejlepších telefonů roku 2003 a to mu přitom chyběl bluetooth.

Nokia 7250 rozšířila řady mobilů s platformou Series 40 v listopadu 2002, kdy byla oficiálně představena. Už na první pohled bylo zřejmé, že tento mobil zaujme hlavně uživatelky, k dostání totiž byl v několika barevných provedeních. Takové barevné kombinace jsme snad neviděli dodnes, plasty se barvily do fialova, modra, zelena, bronzu. Barvy ve skutečnosti vypadaly ještě trochu jinak, stejně tak se lišil odstín na světle. Kombinace s černými svislými pruhy klávesnice dopadla na jedničku, podobně to vypadalo na zadní straně.

Nokia 7250 ve zkratce

  • Rozměry: 105 × 44 × 19 mm, 92 g
  • infraport, GPRS
  • Výměnné barevné kryty Xpress-on
  • Integrovaný fotoaparát 0,1 Mpx
  • 5 MB vnitřní paměti
  • Bez bluetooth
  • Cena: asi 16 000 Kč v roce 2003

Lehký telefon dostal pasivní barevný displej s nízkým rozlišením 128 × 128 bodů a 4 tisíci barvami. Tlačítka pod ním se mírně vlnila a tvarovala do spojených polštářků. Díky tomu se na Nokii skvěle psalo, klávesy jste jednoduše snadno nahmatali i poslepu. Drobné popisky nepatrně podsvítilo bílé světlo, jinak s ovládáním nebyl problém.

Přední i zadní kryt se dal uvolnit, vypadla také klávesnice. Pokud jste sehnali jiný kryt, mohli jste mít v rukou hotového chameleona. Zadní část mobilu poutala pozornost čočkou fotoaparátu s nízkým rozlišením 352 × 288 bodů. Mobil měl na tehdejší poměry velikou vnitřní paměť kolem 5 MB a tak se do paměti vešly desítky snímků. Fotky se daly odeslat přes MMS, bohužel to nešlo přes bluetooth, tohle zcela chybělo.

Konkurence pocházela z řad Siemensu, přečtěte si o Siemensu S55 a SL55.

Základní funkční výbava platformy Series 40 nabídla tradiční funkce jako kalendář, budík, kalkulačku i několik her. Novinkou bylo menu Jdi na pod funkční klávesou pod displejem. Vhod přišlo FM rádio, v balení s mobilem byla špuntová sluchátka. Paměť Nokie přijala 500 vícepoložkových záznamů a 150 SMS. Základní wapový prohlížeč musel pro nějaké to surfování stačit, na data sloužila podpora GPRS; další spojení se dalo využít přes infraport. Nokia 7250 byla oblíbená také díky rychlosti odezvy prostředí, startovací cena však byla nastavena hodně vysoko.

Pokračovatelka Nokia 7250i o pár měsíců později nabídla upravenou hlavní nabídku, k 100 kontaktům šly přiřadit fotky. Vylepšení doznal fotoaparát, nový byl noční režim, editor k úpravě a prezentace pro prohlížení záběrů. Přídomek „i“ prozrazuje také přítomnost jednoduchého internetového prohlížeče.

Reklama