Nokia 808 PureView: královna megapixelů [recenze]

Reklama

Kapitoly článku:

  1. Video, představení, parametry, konstrukce
  2. Hardware, systém, fotogalerie, závěr

Systém, funkce

Nokia se může bez okolků řadit mezi TOP mobily na trhu. I se systémem Nokia Belle má totiž co nabídnout. Kromě datových přenosů ve Wi-Fi a 3G s HSDPA a HSUPA tu najdeme i NFC. Chod systému je závislý na výkonu jednojádrového procesoru s taktem 1,3 GHz a 512 MB RAM. Pracuje pohotově s GPS, zmíněné HDMI spojení přijde vhod s TV pro promítání filmů, obrázků, prostředí mobilu (prezentace atp.). Počítá se s vzdáleným sdílením dat DLNA, pro datové spojení samozřejmě umí Wi-Fi hotspot. Z hudební branže potěší FM tuner a hlavně FM vysílač, takže hudbu z mobilu si naladíte v rádiu.

Hardware se Symbianem hýbe bez potíží, podívejte se na naše video. Oproti jiným mobilům se Symbianem Belle je trochu svižnější (srovnání s N8, E7), takže silnější procesor se vyplatil. Pochválit můžu citlivost displeje, reaguje okamžitě. Efektní je otáčení displeje, kdy se doslova točí celý obraz. Nokia Belle odvádí dobrou práci v mém případě se synchronizací kontaktů z Gmailu, nemám připomínek ke kvalitě hovorů. Zprávy klasicky roztříděné do konverzací, funguje označování a kopírování textu, smajlíky, várka speciálních symbolů.

Navigace v autě také bezproblémová a to i v zahraničí, stačí si stáhnout přes Wi-Fi mapy a nemusíte se bát o připojení. Mobil GPS spolehlivě najde i bez dat. Pro práci poslouží jak kalendář na schůzky, tak sada Quickoffice, OneNote, Lync a sada Office Mobile. Na mobilu dobře fungují Angry Birds a jiné náročnější hry. Filmy se ve spojení s TV přehrávají v aplikace Velká obrazovka a to s titulky.

Nokia 808 PureView a fotoaparát – naše zkušenosti v článku

Nokia 808 PureView a záznam fullHD videa – ukázková videa v článku

Fotogalerie – srovnání Pureview vs. Plné rozlišení

Závěr

Nokia 808 PureView je určitě nejlepší mobil s Nokia Belle a nejlepší fotomobil v prodeji. Když si zvyknete na hmotnost a baculatost konstrukce, budete spokojeni. Majitelé N8 mohou přemýšlet s klidem o výměně, tohle je totiž posune do jiných mobilních fotovýšin.

Kapitoly článku:

  1. Video, představení, parametry, konstrukce
  2. Hardware, systém, fotogalerie, závěr

Reklama