Nokia 9 PureView: mobilní špička s družinou z MWC

Reklama

Hned 5 nových Nokií se valí z Barcelony, tou nejlepší je právě Nokia 9 PureView s několika fotoaparáty. Ostatní novinky míří na méně náročné zákazníky.

Nokia 9 PureView je první telefonem s 5 fotoaparáty na světě, jasně tak míří na fanoušky mobilního focení. Ti ocení optiku Zeiss, každý snímek se pořizuje v HDR, každý záběr snímá všech 5 současně, fotka se tak skládá dohromady do kvality 12 Mpx a nabídne vysoký dynamický rozsah. Telefon nabízí čtečku otisků pod displejem s velikostí 6 palců. Android 9 pohání Qualcoom Snapdragon 845 s 8 jádry, 8 GB RAM a využije se 128GB úložiště. Konstrukce telefonu je z obou stran pod Gorilla Glass 5, nechybí podpora Qi bezdrátového nabíjení. Dostupnost v ČR bude v polovině března, zatím neznáme přesnou cenu. Jak novinka fotí?

Dalšími novinkami v Barceloně jsou telefony nižší cenové kategorie. Nejlevnější je Nokia 210 pro fandy tlačítkové klasiky, jednodušeji už to nejde. Nokia 1 Plus je pak levným modelem Androidu 9 v Go Edition. Pro pohodlné surfování je připravena Nokia 3.2 s displejem 6,26 palců a designem má potěšit Nokia 4.2. Ta se chlubí tlačítkem pro Google Asistenta.

Reklama