Nokia Asha 200: vášnivé spojení QWERTZ a dualSIM

Reklama

Levný komunikátor bez operačního systému udělá radost nenáročným uživatelům, kteří nechtějí dotykový displej, nepotřebují Wi-Fi a jejich hlavní náplní dne je psaní zpráv. Desítky tlačítek to hodně usnadňují. Video z vybalování.

Nokia Asha 200 je k mání v černé, růžové a bílé barvě. Jednoduchá koncepce designu skloubila 2,4″ displej s QWERTZ klávesnicí. Testovanou černou variantu oživují lesklá tlačítka pod displejem, i bez podsvícení jsou jasně zřetelné popisky tlačítek.

Nokia Asha 200 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Video z vybalování

Nokia Asha 200 v kostce

  • Rozměry: 115 × 61 × 14 mm, 105 g
  • Barvy v prodeji: růžová, bílá, černá
  • Funkce: dualSIM, paměťové karty microSDHC, podpora 3G sítí, 2Mpx fotoaparát
  • Co chybí: Wi-Fi, GPS, operační systém

Zaoblená konstrukce skoro nic neváží, tedy pro pořádek, něco málo přes 100 g. Jelikož se pohybujeme ve vodách levnějších telefonů, displej má „jen“ QVGA rozlišení, celé tělo je pak pouze plastové. Asha 200 kromě designu musí zaujmout avizovanou podporou dualSIM, jednu SIM vložíte pod baterku a druhou z boku pod krytku. Vpravo rovněž zasunete microSDHC kartu, momentálně používám 16GB verzi, v balení žádnou nenajdete. Boky mobilu se od tlačítek zcela oprostily, nahoře čekají na využití microUSB pro spojení s PC či nabíjení, pak zbývá 3,5mm jack sluchátek a zdířka tenké nabíječky.

Hladký zadní kryt je náchylný k poškrábání, už pár dní používání toto dokazuje. Oko 2Mpx fotoaparátu nedoplňuje blesk nebo snad autofokus, tady jde o „nouzovou“ doplňkovou funkci. Po nabití a zapnutí je zřejmé, že telefon nepatří mezi rychlíky. Trochu o zvyku bude obsluha plochých funkčních tlačítek pod displejem. Alespoň, že všechna jsou řádně poosvětlena, podívejte se na fotku.

Test Nokie 200 Asha vydáme již brzy!

Reklama