Nokia Asha 210: levná a s QWERTY [preview]

Reklama

Nokia včera představila levný (pod dva tisíce) mobil s plnohodnotnou klávesnicí. Chybí mu sice sítě 3G, zato ale podporuje Wi-Fi, takže je vynikající na vyřizování e-mailové konverzace nebo chatování na Facebooku.

Podobně jako jiné modely řady Asha má Asha 210 nízkou cenu. Tisková zpráva hovoří o předpokládané ceně 72 dolarů, což je po přepočtu a přidání české DPH necelých 1 600 Kč. Na trhu by se měla objevit v druhém čtvrtletí, uvidíme, jakou cenovku na ni připevní čeští prodejci.

Nokia_Asha_210_1

K dispozici by navíc měla být k dispozici jak varianta pro jednu SIM kartu, tak varianta pro dvě SIM karty. Samozřejmostí je široká paleta barev. Všechny variace ale budou mít plnohodnotnou QWERTY klávesnici a rozměry 112 × 60 × 12 mm při hmotnosti 97 g.

Nokia_Asha_210_2

Škoda dalších parametrů, displej má úhlopříčku pouze 2,4″ (rozlišení 320 × 240 bodů) a zobrazuje pouze 65 tisíc barevných odstínů. Snímky z 2Mpx fotoaparátu můžete ukládat do 64 MB paměti nebo na kartu microSD (až do kapacity 32 GB). Z mobilních datových přenosů podporuje GPRS a EDGE. Zcela chybí 3G, HSPA a cokoliv dalšího, naštěstí se nezapomnělo na Wi-Fi.

Nokia_Asha_210_3

Plnohodnotná klávesnice nalezne uplatnění především při práci se sociálními sítěmi a různými messengery. K tomuto účelu instalovala Nokia do své novinky tlačítko umožňující rychlé spuštění WhatApps, služby, která všechny tyto věci sdružuje. Nokia Asha 210 je dostupná ve žluté, azurové, černé, purpurové a bílé barvě s výdrží až 46 dní u modelu s jednou SIM a až 24 dní u modelu pro dvě SIM karty.

Nokia_Asha_210_4

Reklama