Nokia Asha 311 naživo: jednoduše funkční [preview]

Reklama

Vrcholný model modelové řady Asha se má čím chlubit. Dostal kapacitní displej, 1GHz procesor, Wi-Fi, 3G datové přenosy. microSDHC kartu, na výběr je šedá nebo růžová varianta. A to vše za skvělé 3 000 Kč!

Nokia Asha 311 – první dojmy

  • Dobře reagující displej
  • Dobré podání černé barvy
  • 2GB microSDHC karta zdarma
  • Mírně se posouvá zadní kryt
  • Dobře hlasitý reproduktor
  • Nesvítí tlačítka pod displejem
  • Mobil se dobíjí přes 2mm nabíječku i microUSB
  • Chybí spoušť fotoaparátu
  • Průměrné fotografie, jen VGA video

Nokia Asha 311

Rozměry: 106 × 52 × 13 mm, 95 g
Displej: 3″, 240 × 400 bodů, 65 tis. barev, TFT LCD
Procesor, systém: 1000 MHz, ne
Paměť, úložiště, karta: 128 MB, 140 MB, ano
Data: GPRS EDGE HSDPA HSUPA Wi-Fi
Další konektivita: microUSB 3,5mm jack
Fotoaparát: 3,2 Mpx, video: VGA
Podrobné specifikace
Aktuální cena Nokia Asha 311 v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )

Nokia Asha 311 patří mezi právem očekávané telefony. Za zajímavou cenu totiž nabízí funkce mnohem dražších telefonů, tady ovšem máme čest s mobilem bez operačního systému. To ovšem nemusí vadit zájemcům, kteří chtějí levný dotykáč s kvalitním displejem, při jehož ovládání se nebudou vztekat nízkou rychlostí odezvy. To u Asha 311 nehrozí.

Nokia Asha 311 se prodává jen ve dvou barvách, a to v testované šedé a zajímavější růžové. Zadní kryt je vždy lesklý a v ruce může trochu klouzat, navíc v tomto případě na svém místě nesedí dokonale. Obsah balení je stručný, kromě mobilu a nabíječky s 2mm konektorem tu jsou sluchátka. V mobilu je již zasunuta microSDHC karta s kapacitou 2 GB.

Telefon je to opravdu malý a navíc lehoučký pod 100 g. Rozměry mají za vinu velikost displeje, který je pouze 3palcový. Velkou pochvalu vyseknu za kapacitní technologii, displej reaguje ochotně a to je dobře. Navíc se dívám na živé barevné podání, černá je akorát. Ovládací prostředí Series 40 2.0 je shodné s tím u modelů 305 a 306, přečtěte si nedávnou recenzi. Ovládání je svěřeno plně dotekům, s tím displejem to funguje. Chod systému zajistí hravě 1GHz procesor a 128 MB RAM.

Přečtěte si článek s kompletním přehledem modelů Asha, jak se od sebe liší, co umí a kolik stojí? Článek zde.

Konstrukce telefonu nabízí dvě tlačítka pro hovory, bohužel nijak nesvítí, ale jsou sympaticky nenápadně tenká. Levá strana je prostá tlačítek, napravo najdete ovladač hlasitosti a zámek displeje. Na jeho stisknutí je potřeba použít nějaký tlak, takže mobil si v ruce náhodou asi nezamknu. Nahoře pak připojíte sluchátka a nabíječku, microUSB pro spojení s počítačem nechybí. Ani levný telefon nemůže postrádat fotoaparát, tady se fotí 3,2 Mpx. Určitě bych uvítal aspoň 5 Mpx a autofokus, velkou slávu neuděláte ani s VGA videem. Podívejte se sami. Snímač umí dělat jakoby širokoúhlé záběry, viz ukázky.


Reklama